Monika Smól

Wolontariusze wyjdą na ulice. Liczą, że wesprzemy WOŚP

W unisławskim sztabie WOŚP przed rokiem nastroje dopisywały, kwesta była udana. Fot. nadesłane W unisławskim sztabie WOŚP przed rokiem nastroje dopisywały, kwesta była udana.
Monika Smól

W weekend zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Koncerty, licytacje, konkursy, pokazy - szykują w powiecie chełmińskim.

Wspieracie WOŚP? Kolejna okazja już w niedzielę. Z orkiestrowych atrakcje w naszym mieście będzie można skorzystać w kilku miejscach.

Chełmno

W hali sportowej Zespołu Szkół, o godz. 9, odbędzie się IV turniej halowej piłki nożnej o puchar komendanta powiatowego PPSP. W szpitalu, od godz. 11 do 14, będzie można skorzystać z porad dotyczących zdrowego stylu życia, profilaktyki chorób płuc, raka szyjki macicy i gruźlicy, zbadać: ciśnienie, glukozę, wagę, wzrost i współczynnik BMI. W Gimnazjum nr 1 na godz. 12 zaplanowano maraton zumby. Na rynku od godz. 12: koncert Orkiestry Dętej ChDK, prezentacje uczniów, pokazy motocyklowe, militariów, wozów bojowych, zabawy plebejskie z rycerstwem, licytacje i degustacje. O godz. 16.30 w „Rondzie” rozpocznie się koncert rockowy. Zagrają: „New Age”, „Pure Land School”, „Uncle’sConfession”. O godz. 20 - światełko do nieba na Placu Wolności.

Gmina Unisław

W hali sportowej niedzielna impreza potrwa od godz. 15 do 19. W programie zaplanowano: pokazy udzielania pierwszej pomocy, szachowe rozgrywki, trening pamięci z Akademią Sowy, zwiedzanie Astrobazy, pokazy strażackie, występy grupy tanecznej „No name crew”, występ orkiestry dętej, koncert zespołu „Dworcowa 56”, pokazy robotyki. Nie zabraknie licytacji. O godz. 19.30 zaplanowano ognisko w unisławskim parku. O godz. 20 - światełko do nieba.

Wśród przedmiotów przekazanych na licytację są: pióro od marszałka, instrumenty Ukulele, karta vip do Areny Kokocko, weekendowy pobyt dla rodziny w gospodarstwie „Gzinianka”.

W niedzielę, od godz. 9.45 w świetlicy w Brzozowie rozpoczną się jasełka w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej. Harcerze wykonają kolędy, odbędzie się licytacja miodu, smalcu i przetworów owocowo-warzywnych, loteria fantowa dla dzieci, sprzedaż ciast rodziców.

O godz. 11 w podstawówce w Trzebczyku rozpoczną się Jasełka Bożonarodzeniowe, koncert kolęd, loteria fantowa. Działała będzie kawiarenka - można będzie kupić ciasta upieczone przez rodziców i nauczycieli.

Gmina Kijewo Królewskie

W sali gimnastycznej w Kijewie Królewskim o godz. 15 rozpoczną się występy uczniów klas młodszych, pokaz talentów, piosenki świąteczne śpiewane po angielsku. Gry i konkursy dla najmłodszych. O godz. 16.30 zaplanowano jasełka, około 17 - mecz piłki siatkowej „Reprezentacja Szkoły - Strażacy”. Światełko do nieba - p 17.30. Czynna będzie kawiarenka ze swojskimi wypiekami, chlebem ze smalcem i pizzą. Odbędą się licytacje, będzie można nabyć karnety na: krosowy tor przeszkód, masaże, zabiegi kosmetyczne i fryzjerskie, mechaniki samochodowej.

Gmina Lisewo

Już w sobotę, o godz. 19, w restauracji „Nad Stawem” w Lisewie dla Orkiestry zagra kilka zespołów: „Banau”, „Radio Bagdad” i „Kostek i Andrzej”.

W niedzielę, o godz. 10, odbędzie się turniej piłki halowej o puchar wójta. Na godz. 16, w auli przy Gimnazjum, zaplanowano licytacje, występy zespołu „Lisewianie”, działała będzie kawiarenka. Będzie pokaz udzielania pierwszej pomocy, a o godz. 18 na placu targowym uczestnicy wyślą światełko do nieba. Zaplanowano pokaz fajerwerków i grzaniec. O godz. 19 warto wpaść do Autsajder Baru w Drzonówku. Nie zabraknie grochówki i ogniska. Zagrają: „Stara Wara”, „Z ostatniej chwili”, I DW „Czterolistna Koniczyna” i „Tacy tam”.

Gmina Chełmno

Po raz kolejny WOŚP zagra też w SP w Małych Łunawach. Organizatorka Krystyna Janowska zapowiada, że wspólnie z wykonawcami ze szkół postarają się pobić kolejny rekord zbiórki. Imprezy potrwają od godz. 15 do 17.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.