Wolsztyn: Za tragiczny wypadek skazano nieobecnego mechanika. Ale ten wyrok może się zmienić

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Cieśla
Łukasz Cieśla

Wolsztyn: Za tragiczny wypadek skazano nieobecnego mechanika. Ale ten wyrok może się zmienić

Łukasz Cieśla

Aneta zginęła w wypadku pod Wolsztynem, po tym jak niesprawnym autem wjechał w nią okoliczny biznesmen. Jednak jako winnego wskazano… mechanika nieobecnego na miejscu zdarzenia. W czwartek poznański Sąd Okręgowy zdecyduje, czy mechanik rzeczywiście jest winny czy też został niesłusznie oskarżony.

W tragicznym wypadku pod Wolsztynem uczestniczyła pochodząca z Poznania Aneta oraz miejscowy biznesmen Piotr J. On jechał powypadkowym mercedesem sprowadzonym z Hiszpanii, który po naprawach w Polsce miał trafić do jego wypożyczalni aut na Wyspach Kanaryjskich.

Więcej o sprawie:

13 listopada 2015 roku Piotr J. wyjechał powypadkowym autem na drogę publiczną pod Wolsztynem, ponoć zamierzał je przetestować. Nie miał badań technicznych dopuszczających auto do ruchu. Podczas jazdy odpadło mu koło, zjechał na drugi pas i uderzył w samochód Anety. 48-letnia kobieta zginęła na miejscu.

Prokuratura w Wolsztynie wszczęła śledztwo i oskarżyła… Jacka Kaczmarka, który pracował w firmie wspomnianego biznesmena m.in. w charakterze mechanika. Śledczy zarzucili mechanikowi, nieobecnemu na miejscu tragedii, nieumyślne spowodowanie śmierci Anety. Mimo wątpliwych dowodów, śledczy przyjęli, że mechanik Jacek Kaczmarek wadliwe przykręcił koło w aucie szefa. Co ciekawe, Sąd Rejonowy w Wolsztynie później nieprawomocnie skazał mechanika na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 1 rok. Jacek Kaczmarek nie przyznaje się do winy. Przekonuje, że nie on przykręcał koła przed feralną jazdą szefa.

W dalszej części tekstu przeczytasz:

 • Kto jest winny według ojca tragicznie zmarłej kobiety?
 • Dlaczego prokuratura zmieniła zdanie w sprawie winy mechanika?
 • Czy biznesmen może usłyszeć zarzuty?

 

Pozostało jeszcze 46% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Cieśla

Zajmuję się głównie sprawami kryminalnymi, śledztwami, prokuraturą i procesami sądowymi. Chętnie podejmuję również inne, ciekawe i kontrowersyjne tematy. Czasami piszę o polityce. Jestem współautorem reportaży telewizyjnych w "Superwizjerze TVN".

Wychodzę z założenia, że najciekawsi są ludzie i fakty.

W "Głosie Wielkopolskim" swoje pierwsze teksty opublikowałem jeszcze jako student, latem 2003 roku. Prywatnie jestem pasjonatem sportu pod różnymi postaciami, podróży i Gruzji, do której jeżdżę od kilkunastu lat.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.