Woprowcy znad Gopła mają ambitne plany na 2016 rok

Czytaj dalej
Fot. Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski

Woprowcy znad Gopła mają ambitne plany na 2016 rok

Dominik Fijałkowski

Nadgoplańskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zamierza wprowadzić zmiany do statutu i rozszerzyć działalność na całe województwo.

- Poważnie myślimy o uruchomieniu w naszej stanicy nad Gopłem Wojewódzkiego Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego - informuje Maciej Banachowski, prezes Nadgoplańskiego WOPR w Kruszwicy.

W związku z planami, jeszcze w tym miesiącu woprowcy z Kruszwicy chcą wprowadzić zmiany do statutu swego stowarzyszenia i rozszerzyć jego działalność na całe województwo kujawsko-pomorskie.

Czym będzie skutkować utworzenie w Kruszwicy WCKRW? Na pewno wzrośnie ranga Nadgoplańskiego WOPR. A poza tym? - W naszej stanicy przez cały czas dyżurować będą dyspozytorzy. Ich zadaniem będzie przyjmowanie zgłoszeń o zdarzeniach, do których dochodzi na akwenach województwa i dysponowanie tam odpowiednich służb. W pracy, dyspozytorów wspierać będą nasi ratownicy WOPR - dodaje prezes Banachowski.

Każdy z dyspozytorów zostanie przeszkolony przez specjalistów z Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz przez główne centrum koordynacji w Sopocie.

Staraniom o utworzenie WCKRW w Kruszwicy sprzyjają inwestycje, które w 2015 roku przeprowadzono na terenie stanicy Nadgoplańskiego WOPR. Tuż przed letnim sezonem oddano tam do użytku nową siedzibę z komputerowym stanowiskiem dla koordynatora działań ratowniczych, pomieszczeniem biurowym, aneksem kuchennym i sypialnym dla ratowników pełniących całodobowe dyżury.

Z kolei w grudniu stanica wyposażona została w nowy budynek sanitarny z prysznicami, umywalkami i innym niezbędnym w takim miejscu wyposażeniem.

- Obiekt służyć ma przede wszystkim naszym ratownikom. Korzystać z niego będą też mogli żeglarze i kajakarze, którzy przepływają przez Kruszwicę - dodaje prezes WOPR.

Dodać warto, że w tegorocznym sezonie letnim nadgoplańscy ratownicy dyżurować będą nie tylko na kruszwickich plażach. - Zamierzamy zorganizować podstację WOPR w Poła- jewie. Czynna będzie przez dwa wakacyjne miesiące. Jej obsadę stanowić mają dwaj ratownicy wyposażeni między innymi w łódź - zdradza plany Maciej Banachowski.

Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.