Woreczek na psią kupę? Lepiej na... kanapkę

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Alicja Kalinowska

Woreczek na psią kupę? Lepiej na... kanapkę

Alicja Kalinowska

Nie wszyscy właściciele psów pamiętają, aby sprzątać po pupilach. A woreczki z pojemników są kradzione i służą w Wąbrzeźnie do... pakowania śniadania.

Miasto zainwestowało w pojemniki z woreczkami oraz specjalne kosze na psie odchody, ale właściciele psów nadal nie garną się do sprzątania po swoich czworonogach.

Wdepnięcie w psią kupę nie należy do przyjemności.

- Po każdym spacerze z dzieckiem dokładnie sprawdzam jego buciki - mówi Aleksandra, mama 3-letniego Igora.

Co odważniejsi mieszkańcy Wąbrzeźna zwracają uwagę właścicielom psów, którzy nie wywiązują się z porządkowego obowiązku. Niestety, najczęstszą odpowiedzią w takiej sytuacji jest tylko wzruszenie ramionami. A zdarzają się i wyzwiska.

Wiosną ubiegłego roku ratusz przeprowadził kampanię informacyjną dla właścicieli psów. Na klatkach schodowych i w gablotach rozwieszono specjalne plakaty. Kupiono także specjalne kosze i pojemniki z woreczkami na psie odchody. Niestety, wielu osobom służą one w zupełnie innym celu... - Jakiś czas temu zatrzymaliśmy kobietę, która próbowała ukraść z tego pojemnika ponad 120 worków. Tłumaczyła, że wiele znajomych jej osób zawija w te worki kanapki do szkoły dla swoich dzieci - mówi Krzysztof Grzybek, komendant straż miejskiej w Wąbrzeźnie.

Czy przeprowadzona kampania przyniosła oczekiwany efekt? - Na pewno lepiej jest w centrum miasta. Ale na osiedlach nadal walczymy z tym problemem - dodaje Krzysztof Grzybek.

W ubiegłym roku strażnicy miejscy mandatami za niesprzątanie po swoich psach ukarali 30 właścicieli. Maksymalna kwota mandatu to 500 zł.

Alicja Kalinowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.