Tomasz Szymczyk

Wraca ruch na Armii Krajowej w Sosnowcu. Za poślizg kara?

Od 1 maja powróci normalny ruch na ulicy Armii Krajowej w sosnowieckiej dzielnicy Kazimierz. Ale poślizg jest spory Fot. tomasz szymczyk Od 1 maja powróci normalny ruch na ulicy Armii Krajowej w sosnowieckiej dzielnicy Kazimierz. Ale poślizg jest spory
Tomasz Szymczyk

Mieszkańcy wschodnich dzielnic Sosnowca mogą wreszcie odetchnąć. Od 1 maja wraca normalny ruch na ulicy Armii Krajowej w Kazimierzu Górniczym. Zgodnie z zapowiedziami prace miały jednak potrwać do końca grudnia ubiegłego roku. Będą konsekwencje opóźnienia?

Ulica Armii Krajowej łączy Kazimierz Górniczy z Ostrowami Górniczymi i Maczkami. Ale nie jest ważna tylko dla sosno-wiczan, bo to również część trasy łączącej Dąbrowę Górniczą i Jaworzno.

W lutym ubiegłego roku, kiedy zaczynały się tam prace, kierowcom zaserwowano dość mocno uciążliwy objazd przez Strzemieszyce, ulicą Bobrek, która sama nadaje się do generalnego remontu. Kłopoty mieli również pasażerowie autobusów, bo linie z Dąbrowy Górniczej, Będzina i Sosnowca, skrócono do pętli pod kopalnią Kazimierz-Juliusz. By jechać dalej, trzeba było się przesiadać na dodatkowy autobus. Poniedziałek, 30 kwietnia, jest jednak ostatnim dniem obowiązywania takiej organizacji ruchu.

- To już koniec wszystkich prac - potwierdza Krzysztof Polaczkiewicz z Biura Prasowego sosnowieckiego Urzędu Miejskiego.

Wracają autobusy, rozkład już normalny. 662 A zawieszona

Od pierwszego dnia maja ulicą Armii Krajowej, bez problemu pojadą samochody i autobusy komunikacji miejskiej.

- W związku z przywróceniem docelowej organizacji ruchu na ul. Armii Krajowej w Sosnowcu, od wtorku 1 maja linie autobusowe nr: 28, 34, 622, 815 i 902N będą kursować na swoich stałych trasach rozkładowych, natomiast linia numer 622A zostanie zawieszona - potwierdza Anna Koteras, rzeczniczka prasowa KZK GOP.

Nowy most nad Bobrkiem, ścieżka rowerowa i oświetlenie

Początkowo w Sosnowcu planowano jedynie remont samej nawierzchni ulicy.

Dalej piszemy:

 • co dalej z mostem nad Bobrkiem,
 • co z liniąl autobusową nr 34.
Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Szymczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.