Wraca temat obwodnicy Krosna Odrzańskiego

Czytaj dalej
Łukasz Koleśnik

Wraca temat obwodnicy Krosna Odrzańskiego

Łukasz Koleśnik

Pod koniec lutego bądź na początku marca zaplanowano ważne spotkanie, dotyczące m.in. obwodnicy Krosna Odrz. Czy to oznacza przełom?

We wtorek posłowie na Sejm Jacek Kurzępa oraz Artur Zasada spotkali się z dyrektorem wojewódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Markiem Langerem. Ten ostatni w minionym tygodniu zastąpił poprzedniego dyrektora, Przemysława Hamerę.

Dyskusja dotyczyła kilku istotnych tematów drogowych. Najważniejszą omawianą inwestycją dla mieszkańców Krosna Odrz. jest obwodnica miasta.

- Pan dyrektor jest dopiero od kilku dni na stanowisku. Potrzebuje czasu, żeby przyjrzeć się wszystkim sprawom - podkreśla poseł Jacek Kurzępa.

Dodaje, że M. Langer jest przychylnie nastawiony do obwodnicy Krosna. - Widzi pewne możliwości, które pozwolą ruszyć z inwestycją do przodu - zaznacza J. Kurzępa.

Szczegóły, dotyczące obwodnicy będą omawiane pod koniec lutego w Krośnie Odrz.

- Musimy ruszyć kwestie dokumentacyjne. Cieszymy się, że burmistrz Marek Cebula deklaruje partycypację w kosztach tej inwestycji. Staramy się znaleźć takie rozwiązanie, które pozwoli na połączenie pieniędzy z budżetu samorządu z potencjalnymi wydatkami wojewódzkiego oddziału GDDKiA - wyjaśnia Kurzępa. - Liczymy na to, że wykonanie dokumentacji rozpocznie się w tym roku - dodaje.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.