Jakub Nowak

Wrocławska zrobiona, Zjednoczenia w toku

Remont przy Zjednoczenia 24 to koszt ok. 224 tys. zł. Fot. arch. urzędu miasta Remont przy Zjednoczenia 24 to koszt ok. 224 tys. zł.
Jakub Nowak

W Nowej Soli kamienica przy ul. Wrocławskiej 9, gdzie odnaleziono kapsułę czasu, została już wyremontowana. Trwają prace przy ul. Zjednoczenia 24.

Przypomnijmy: obecna edycja programu dofinansowania do remontów kamienic jest już siódmą w historii miasta. Dzięki niej w tym roku remontów doczeka się w sumie 10 wspólnot. W ubiegłym tygodniu zakończyły się prace w kamienicy przy ul. Wrocławskiej 9, w której w kwietniu tego roku odnaleziono kapsułę czasu z roku 1874. Budynek doczekał się już pięknej nowej elewacji, w którą wmontowano, od strony ulicy, tabliczkę z XIX wieku, odnalezioną wraz z kapsułą.

W toku są cały czas prace w innych częściach Nowej Soli. Największą tegoroczną inwestycją w ramach dotacji konserwatorskich są działania przy ul. Zjednoczenia 24. Koszt prac to w sumie 224 tys. 490 zł (dofinansowanie przyznane przez miasto to z kolei 55 tys. 500 zł).

A my przypominamy, że poza wspomnianymi dwoma wspólnotami remontu doczekają się także budynki przy ul. Zjednoczenia 20 oraz 32, Waryńskiego 6, Odrzańskiej 3, Witosa 23, Waryńskiego 22, Wojska Polskiego 27 i Grota Roweckiego 3.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.