Wrzawa, kocioł i interwencja Warszawy. Tydzień, który wstrząsnął PiS-em

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Marta Gawina

Wrzawa, kocioł i interwencja Warszawy. Tydzień, który wstrząsnął PiS-em

Marta Gawina

Takich emocji w Prawie i Sprawiedliwości nie było od lat. Wszystko zaczęło się od zmiany władzy w podlaskich strukturach. Krzysztofa Jurgiela zastąpił Dariusz Piontkowski. Jednak najwięcej zamieszania wywołał marszałek Artur Kosicki. W ciągu tygodnia zdążył złożyć rezygnację ze stanowiska i ją wycofać.

To są sprawy honorowe. Ja w swoim życiu kieruje się honorem i uważam, że wszyscy powinni to robić. Uważałem, że było to najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji - mówi marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Wczoraj po raz pierwszy publicznie skomentował zamieszanie ze swoją rezygnacją ze stanowiska marszałka. Złożył ją we wtorek rano. W czwartek też pojawiło się kolejne pismo w urzędzie marszałkowskim. Tym razem w sprawie wycofania rezygnacji ze stanowiska marszałka.

Z poparciem Kaczyńskiego

Wielokrotnie już mówiłem, że współpraca samorządu z rządem jest dla mnie istotna. Uważałem i uważam nadal, że tylko zarząd województwa, który posiada nie tylko mandat społeczny, ale też polityczny, jest w stanie w pełni realizować program wyborczy. Sytuacja polityczna w województwie podlaskim zmieniła się. Uznałem, że w związku ze zmianą władzy i powołaniem pana Dariusza Piontkowskiego (na pełnomocnika podlaskich struktur PiS) sprawą honoru było dla mnie, żeby poddać się swoistemu votum zaufania. Dziękuję za to votum zaufania - mówi marszałek województwa Artur Kosicki.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.