Materiał informacyjny

Wrzuć butelkę i odbierz pieniądze

Wrzuć butelkę i odbierz pieniądze
Materiał informacyjny

W ubiegły poniedziałek wstawiono do Urzędu Miasta w Mysłowicach automat, który za plastikowe butelki wydaje pieniądze - 10 groszy. Automat jest dostępny do końca lipca.

Mysłowice są pierwszym miastem w woj. śląskim, które posiada automat wydający pieniądze za wrzucone butelki PET oraz aluminiowe puszki. W Mysłowicach trwa pilotażowy program z automatem do zbiórki butelek PET i puszek aluminiowych. Automat w mysłowickim magistracie będzie stał do końca lipca. Możliwe, że później zostanie tam na stałe.

Warto wiedzieć, że butelki muszą być opróżnione i nie mogą być zgniecione. Butelka musi posiadać etykiety z kodem kreskowym - w innym przypadku zostanie odrzucona.

Warto jednak zaznaczyć, że na takie działania już wcześniej zdecydował się Sosnowiec, który od ubiegłego roku posiada pięć automatów, do których można wrzucić butelki PET. Jedna butelka to wsparcie sosnowieckiego sportu kwotą 10 groszy. Tylko w tym roku sosnowiczanie do automatów wrzucili ponad 60 tys. butelek.

Po wakacjach w Sosnowcu zostaną postawione kolejne trzy maszyny. Tym razem Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami zakupiło automaty, które będą przyjmować butelki PET oraz puszki aluminiowe. Lokalizacja nowych automatów jeszcze nie jest znana. Za trzy nowe urządzenia miasto zapłaci 127 tysięcy złotych.

Powrót do strony głównej

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.