WSAP najchętniej sprzedałby pałac. Na przykład na hotel czy restaurację

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Tomasz Mikulicz

WSAP najchętniej sprzedałby pałac. Na przykład na hotel czy restaurację

Tomasz Mikulicz

Takie przeznaczenie tego terenu zakłada plan miejscowy przyjęty ostatnio przez radnych. Nie wszystkim to się jednak podoba.

- Czy ten plan miejscowy nie ma tak naprawdę na celu tylko i wyłącznie pomóc Wyższej Szkole Administracji Publicznej w sprzedaży Pałacu Lubomirskich? Zabytku, który kiedyś należał do miasta i w latach 90. został sprzedany uczelni za 20 proc. wartości? - pytał na ostatniej sesji radny PiS Marek Chojnowski.

Taka zniżka była możliwa, bo chodziło o cel edukacyjny. Teraz jednak pałacyk stoi pusty. - Ktoś zarobi grube miliony dzięki temu, że podejmiemy taką decyzję - podkreślał Chojnowski.

Dyrektorka departamentu urbanistyki Agnieszka Rzosińska przekonywała, że pomoc WSAP-owi nie była celem tworzenia planu miejscowego. - Zresztą nawet bez planu, gdyby złożony został wniosek o warunki zabudowy na hotel czy restaurację w pałacu miasto nie miałoby podstaw, by odmówić - tłumaczyła.

 

W dalszej części artykułu dowiesz się m. in.:

 

 • co dalej będzie z pałacem

 • jaką przyszłość wróżą uczelni byli i obecny rektor

 

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.