Wsiąść z rowerem do wagonu - będą nowe linie kolejowe z Bydgoszczy?

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Wojciech Mąka

Wsiąść z rowerem do wagonu - będą nowe linie kolejowe z Bydgoszczy?

Wojciech Mąka

Marszałek województwa nie widzi specjalnych problemów, żeby zainwestować w budowę linii kolejowej Solec - Port Lotniczy - Trzciniec. Ale jak zwykle - znowu brakuje pieniędzy.

- Podczas sesji Rady Miasta Bydgoszczy w listopadzie zaproponowałem projekt apelu do marszałka województwa- przypomina Jarosław Wenderlich, szef klubu bydgoskich radnych PiS. - Apel został przyjęty przez radę.

Apel dotyczył inwestycji w kolej z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W piśmie czytamy przypomnienie, że po raz kolejny - w czerwcu tego roku - podczas spotkania samorządowców w Kcyni wicemarszałek województwa zapowiedział ogłoszenie we wrześniu przetargu na dokumentację przedprojektową dla włączenia Kcyni do sieci kolejowej i skomunikowania jej z Bydgoszczą.

Radni Bydgoszczy poparli starania samorządów z powiatów nakielskiego i Wągrowca zabiegających o tę inwestycję . Dotyczy ona priorytetowego traktowania i przywrócenia do ruchu linii kolejowych nr 356 i 281.

Propozycje

„Z uwagi na zgodę Komisji Europejskiej, aby część środków z tegorocznej perspektywy Regionalnego Programu Operacyjnego, dedykowaną na kolej, przeznaczyć na prace przedprojektowe, apelujemy również, aby z puli dla bieżącej perspektywy finansowej Unii Europejskiej opracować również dokumentacje dla budowy linii kolejowej z Trzcińca do Portu Lotniczego i Solca Kujawskiego; budowy linii kolejowej z Maksymilianowa do Koronowa oraz modernizacji linii kolejowej nr 241 na odcinku Koronowo - Tuchola” - czytamy w apelu.

Linie są potrzebne

Jak istotne są to połączenia ludzi przyjeżdżających z okolicznych gmin do pracy w Bydgoszczy nie trzeba przekonywać. Ale nie tylko...

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wojciech Mąka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.