Wskaż miejsce na swój basen

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Hanna Walenczykowska

Wskaż miejsce na swój basen

Hanna Walenczykowska

Nie wszyscy chętni mogą korzystać z pływalni - tych miejskich i gminnych. Dlatego sieć basenów jest rozbudowywana. Właśnie trwają konsultacje społeczne.

Do redakcji „Expressu Bydgoskiego”, jak bumerang, wracają skargi osób, które chciałby popływać rano przed pójściem do pracy.

Wolnych miejsc brak

- Nie mogę tego zrobić, bo pływalnia jest zajęta - informuje jeden z Czytelników, mieszkaniec Osielska. - Jest tak, ponieważ rano zajęcia mają dzieci ze szkoły i uczestnicy zajęć szkółek pływania.

Inny Czytelnik, tym razem mieszkaniec Bydgoszczy, skarży się nie tylko na, że tory są zajęte, ale nie akceptuje godzin otwarcia odremontowanego niedawno basenu należącego do Zespołu Szkół Medycznych. „Neptun”, który dostępny jest tylko po południu.

>>>Konsultacje społeczne dotyczące kolejności budowy nowych basenów [ANKIETA]<<<

- Te godziny mnie nie interesują, w tym czasie jestem w pracy. W soboty też pracuję. Mógłbym korzystać z innego basenu, ale nie mam żadnego po drodze - podkreśla bydgoszczanin.

Opinie te nie są jedynie słuszne, ponieważ zgłaszają się do nas rodzice dzieci, które uczą się w szkołach z basenami.

- Moje dziecko jest niepełnosprawne, jest też w wieku dojrzewania - mówi jednej z nich. - Nie chciałbym, żeby stykało się w szatni lub na pływalni z obcymi ludźmi. Nie wszyscy zachowują się stosownie. Poza tym, sam muszę wchodzić do przebieralni po to, żeby pomóc dziecku się rozebrać, wysuszyć i ubrać. Obecność innych ludzie nie jest dla nas zbyt komfortowa.

Niewykorzystane tory

Zapytaliśmy szefów pływalni o to, czy są w stanie spełnić wszystkie oczekiwania osób, które korzystają z basenów.

- Oczywiście, że nie. Choćby dlatego, że niektórzy chcą mieć cały tor dla siebie. Zgodnie z przepisami, może na nim pływać 8 osób - wyjaśnia Żaneta Kazimierczak, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Osielsku. - Poza tym, nieprawdą jest, że basen rano jest niedostępny. Codziennie o godzinie 7 są wolne tory. Nigdy też nie jest tak, by z jednego toru korzystała maksymalna liczba osób. Wystarczy wejść na naszą stronę internetową i sprawdzić.

Wspomniany przez Czytelników „Neptun”, należący do Zespołu Szkół Medycznych w Bydgoszczy, rzeczywiście otwarty jest tylko po południu - w dni powszednie i przed południem w soboty.

W Internecie sprawdzić można godziny otwarcia i rezerwacje torów na prawie wszystkich basenach, które funkcjonują w mieście. Lista nie jest jeszcze zamknięta.

Konsultacje społeczne

Miasto Bydgoszcz zamierza wybudować kolejny basen. Przypominamy, do końca października trwać będą konsultacje społeczne.

- Mieszkańcy, w konsultacjach społecznych dotyczących kolejności budowy basenów, będą mogli wypowiedzieć się od 1. do 31. października. W tym czasie będzie można głosować zarówno za pośrednictwem aplikacji internetowej, jak i tradycyjnie poprzez wypełnienie ankiety i wrzucenie jej do urny - informują pracownicy Urzędu Miasta Bydgoszczy i wskazują potencjalne lokalizacje: osiedle Leśne (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 przy ul. 11 Listopada), Miedzyń (Zespół Szkół nr 8 przy ul. Pijarów), osiedle Tatrzańskie (Zespół Szkół nr 28 przy ul. Kromera).

Kto wskaże lokalizację?

Do udziału w konsultacjach społecznych uprawniona jest osoba zamieszkała w Bydgoszczy, która ukończyła 16 lat. Należy pamiętać o tym, że każdy mieszkaniec wybiera tylko jedną lokalizacje basenu, a w sytuacji, gdy ta sama osoba wzięła udział w głosowaniu kilkukrotnie, wszystkie oddane przez nią głosy zostaną uznane za nieważne. Podczas wypełniania ankiety należy wpisać podstawowe dane (imię i nazwisko) oraz numer PESEL i podpis. Dane te zostaną wykorzystane wyłącznie w celach konsultacji społecznych. Szczegóły na: www.bydgoskiekonsultacje.pl.

Hanna Walenczykowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.