Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Wspierają Anioły i łączą miasto. Niezwykła zbiórka

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Gola
Olga Krzyżyk

Wspierają Anioły i łączą miasto. Niezwykła zbiórka

Olga Krzyżyk

Katowickie małe przedsiębiorstwa przyłączyły się do akcji Domu Aniołów Stróżów „Kilometry Dobra”. Zostały „Miejscem z Sercem” i przekazują część ze swojego obrotu na rzecz dzieci i młodzieży z anielskiego stowarzyszenia. Dzięki temu nie tylko zebrano pieniądze, ale i zintegrowano miasto.

Na mapie Katowic pojawiło się kilkanaście „Miejsc z Sercem”. To lokalne sklepy, restauracje, kawiarnie, lodziarnie i inne lokale, które zdecydowały się wspomóc Dom Aniołów Stróżów i dołączyły do akcji „Katowickie Kilometry Dobra. Dla odmiany życia dzieci i młodzieży”. Akcja ta trwa od 1 marca i zakończy się wielkim finałem już w niedzielę, 3 czerwca. Wtedy na katowickim rynku wszystkie zebrane pieniądze zostaną zamienione w jednozłotowe monety, a następnie wyklejone na taśmie, by dowiedzieć się, ile udało się zebrać kilometrów dobra.

- Od początku akcji udało się nam zebrać ponad 65 tys. zł. To pieniądze, jakie pozyskaliśmy m.in. podczas Wielkanocnej Aukcji Charytatywnej w Radiu Katowice, loterii fantowej w Silesia City Center czy podczas meczów GKS Katowice z Rakowem Częstochowa przy Bukowej oraz z Jastrzębskim Węglem w Spodku - mówi Monika Bajka, prezes stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów.

Nie tylko wielkie przedsiębiorstwa włączyły się w akcję. Lokalni przedsiębiorcy z Katowic również postanowili wspomóc podopiecznych Aniołów i przekazują część swojego zysku. Akcja charytatywna w tym wypadku przekształciła się w piękną kampanię integrującą katowiczan.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Olga Krzyżyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.