Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Wspólny bilet w metropolii z nowymi cenami już od 1 stycznia

Czytaj dalej
Fot. Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Marcin Zasada

Wspólny bilet w metropolii z nowymi cenami już od 1 stycznia

Marcin Zasada

Wczoraj zgromadzenie metropolii zapaliło zielone światło dla nowego planu taryfowego w komunikacji na terenie 41 miast objętych integracją. To oznacza wspólny bilet metropolitalny.

Jedna taryfa komunikacji miejskiej zamiast trzech, do tego darmowe bilety dla uczniów szkół podstawowych - to będą pierwsze realne zdobycze metropolii w 2018 roku. Wczoraj zgromadzenie związku metropolitalnego dało zielone światło dla wprowadzenia tych rozwiązań w życie, łącznie z nowymi cenami biletów, które od 1 stycznia będą obowiązywać na obszarze 41 miast. Dziś projekt ten ma uchwalić zarząd metropolii, a następnie trafi on do konsultacji społecznych.

Jego założenia? Bilet ważny na jedno miasto lub obowiązujący 20 minut będzie kosztować 3 zł 20 gr (3 zł w wersji elektronicznej). Na dwa miasta/40 minut - 3 zł 80 gr (elektroniczny: 3,60 zł), a na trzy i więcej miast/90 minut - 4 zł 80 gr (elektroniczny: 4,4 zł).

Jak oceniasz zaproponowane ceny biletów?

Wczoraj zgromadzenie niemal jednogłośnie zadecydowało też o powołaniu jednostki, która docelowo stanie się jedynym organizatorem komunikacji: to Zarząd Transportu Metropolitalnego. Jego pierwszym zadaniem w 2018 roku będzie skomunikowanie obszaru metropolii z lotniskiem w Pyrzowicach.

Dziś na terenie metropolii działa trzech organizatorów transportu: to KZK GOP, MZKP Tarnowskie Góry i MZK Tychy. W przyszłym roku dołączy do nich czwarty - Zarząd Transportu Metropolitalnego. Tylko po to, by od roku 2019 przejąć zadania wspomnianej trójki i stać się jedyną jednostką organizującą ujednoliconą komunikację na obszarze 41 miast objętych integracją.

Darmowa komunikacja?
To jedna z kluczowych decyzji zgromadzenia metropolii, podjętych podczas wczorajszej sesji.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marcin Zasada

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.