Agata Pustułka

Wybory na Śląsku 2 grudnia: PO wybiera lidera. Saługa czy Kostempski?

Dawid Kostempski i Wojciech Saługa będą rywalizować o fotel lidera śląskiej PO Dawid Kostempski i Wojciech Saługa będą rywalizować o fotel lidera śląskiej PO
Agata Pustułka

Wybory w PO w woj. śląskim rozpoczęte: Obecny marszałek województwa Wojciech Saługa oraz prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski walczą o fotel lidera śląskiej Platformy Obywatelskiej. Wybory na Śląsku i w woj. śląskim odbywają się 2 grudnia.

2 grudnia wybory w śląskiej PO. Stawką wygranie samorządu

Takiego scenariusza nikt się raczej nie spodziewał. Obecny marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa, wieloletni, doświadczony poseł, był stuprocentowym kandydatem na szefa regionalnych struktur PO. Jego start nie budził żadnych kontrowersji. Jako „spadkobierca” swojego poprzednika, przedwcześnie zmarłego posła Tomasza Tomczykiewicza, prowadził politykę pełną rozwagi, unikając otwartych sporów zarówno z wewnętrzną opozycją, jak i z politycznymi przeciwnikami z zewnątrz.

WYBORY W ŚLĄSKIEJ PLATFORMIE OBYWATELSKIEJ

Nagle okazało się, że przeciwko niemu chce startować prezydent Świętochłowic, polityk młody, z niespełnionymi ambicjami, Dawid Kostempski. Kiedyś zwany złotym dzieckiem PO. On i jego żona byli beneficjentami, ale i filarami rządów PO w regionie przez lata. Jak się dowiadujemy, Kostempski zdołał zebrać 204 głosy poparcia od członków PO.

A po 21.00 w sobotę okazało się, że Saługę poparło już ponad 800 członków, uprawnionych do głosowania, czym pochwalił się w jednym z mediów społecznościowych.

Komisja wyborcza PO zweryfikowała wszystkie podpisy, by ewentualnie wyeliminować fałszywe albo odosób, które nie płacą składek na partię, a tych jest całkiem sporo. Oni nie mają prawa głosować. (W czasach świetności Platforma w województwie śląskim liczyła ponad 3 tysiące członków).

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agata Pustułka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.