Olga Krzyżyk

Wybory samorządowe 2018 inaczej, czyli 25 wyborczych przypadków

Niedzielne wybory przyniosły sporo niespodzianek, głównie w mniejszych miejscowościach naszego regionu, ale nie tylko Fot. Łukasz Kaczanowski Niedzielne wybory przyniosły sporo niespodzianek, głównie w mniejszych miejscowościach naszego regionu, ale nie tylko
Olga Krzyżyk

Wybory wcale nie muszą być nudne. Obok cyfr, procentów i partyjnych statystyk są też ludzkie historie, a także sporo ciekawostek, które w wyborczej gorączce mogły nam umknąć. Koniec wieloletniej kadencji, spektakularne porażki i wielkie zwycięstwa. Przedstawiamy najciekawsze wydarzenia z województwa śląskiego. Oto nasz subiektywny ranking wyborczych przypadków.

Przypomnijmy, że w całym województwie śląskim w wyborach samorządowych komisje wydały 1 mln 770 tys. 577 kart do głosowania. Frekwencja wyniosła 52,10 proc.

W wielu, nie tylko tych mniejszych, miejscowościach głosujący i dotychczasowi rządzący mogli być zaskoczeni wynikami. Ale nie wszędzie. Żadnego zaskoczenia nie było na przykład w Wiśle, gdzie wybory do rady miasta w ogóle się nie odbyły.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Olga Krzyżyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.