Wybory samorządowe 2018 w Rybniku: Wojaczek nie startuje na prezydenta. O fotel powalczy Chmieliński

Czytaj dalej
Aleksander Król

Wybory samorządowe 2018 w Rybniku: Wojaczek nie startuje na prezydenta. O fotel powalczy Chmieliński

Aleksander Król

Wybory samorządowe 2018: w Rybniku Andrzej Wojaczek nie stanie w szranki z Piotrem Kuczerą w jesiennych wyborach. BSR proponuje na kandydata Michała Chmielińskiego

Andrzej Wojaczek, radny Rybnika z ramienia BSR, prawa ręka Adama Fudalego, który od dawna zapowiadał start w jesiennych wyborach na prezydenta Rybnika, zrezygnował z walki o najważniejszy fotel w mieście. Nie stanie w szranki z obecnym prezydentem Piotrem Kuczerą ze względu na stan zdrowia. - Zrezygnowałem, bo wysiadł mi kręgosłup. Trwa rehabilitacja. Nie chcę, by było tak, że podczas jakiegoś spotkania będę musiał prosić o krzesło - zdradza nam Wojaczek. Prezydent Piotr Kuczera stracił poważnego rywala - Wojaczek nie bez kozery nazywany jest “cesarzem Chwałowic”.

O fotel prezydenta Rybnika z ramienia BSR powalczy prawdopodobnie Michał Chmieliński, dotychczasowy radny. - Nie brałem takiej opcji pod uwagę, choć psychicznie jestem gotowy na start. Ostateczną decyzję podejmę do 26 września, kiedy mija termin zgłaszania kandydatur do PKW, wtedy gdy uzyskam pełne poparcie KWW BSR Adama Fudali - mówi Chmieliński.

Dotąd swój start potwierdzili Piotr Kuczera, Łukasz Dwornik z PiS, Tadeusz Gruszka z SRD.

Aleksander Król

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.