Marek Weckwerth

Wybrał się na kajak i znalazł... pływającą plantację konopi!

To tylko część pływającej w doniczkach na Kotomierzance uprawy marihuany, którą sfotografował reporter „Pomorskiej” podczas rejsu kajakiem. Policjanci Fot. Marek Weckwerth To tylko część pływającej w doniczkach na Kotomierzance uprawy marihuany, którą sfotografował reporter „Pomorskiej” podczas rejsu kajakiem. Policjanci wyłowili potem z wody 11 krzaków
Marek Weckwerth

Reporter „Pomorskiej” płynął kajakiem i przecierał oczy: na małej rzeczce koło Kotomierza pływała... uprawa marihuany

Po pełnych poświęceń poszukiwaniach policja odnalazła pływająca w doniczkach plantację marihuany na rzeczce Kotomierzance. Natknął się na nią przypadkiem autor artykułu płynący kajakiem. Poszukiwania nie były łatwe, bo krzaki konopi w donicach pływały na odludnym odcinku między Koto-mierzem a leśniczówką Stronno.

Reporter „Pomorskiej” przecierał oczy: na małej rzeczce koło Kotomierza pływała... uprawa marihuany.

Krzaki pływały, bo ktoś zasadził je w doniczkach, a te albo celowo „zwodował”, albo wysoka woda - występująca z brzegów rzeczki Kotomierzanki - zmyła je z łąki.

Znalazł uprawę podczas indywidualnego spływu kajakiem. Oczywiście, powiadomił policję

- Funkcjonariusze znaleźli pływającą uprawę. Było jedenaście krzaków - mówi podinsp. Przemysław Słomski z zespołu prasowego komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.