Wybuch samochodu pod Moskwą. Zginęła Daria Dugina, córka głównego ideologa Putina, znanego z antypolskich wypowiedzi

Czytaj dalej
Fot. Twitter
Małgorzata Puzyr

Wybuch samochodu pod Moskwą. Zginęła Daria Dugina, córka głównego ideologa Putina, znanego z antypolskich wypowiedzi

Małgorzata Puzyr

W wybuchu samochodu na autostradzie pod Moskwą zginęła Daria Dugina, córka Aleksandra Dugina, głównego ideologa Kremla, rosyjskiego imperializmu i zwolennika inwazji na Ukrainę - podały w nocy z soboty na niedzielę ukraińskie media, powołując się na doniesienia mediów rosyjskich. Dugin jest znany m.in. z antypolskich wypowiedzi.

Świadkowie mówią, że samochód eksplodował podczas jazdy w rejonie miasta Odincowo pod Moskwą. Według wstępnych informacji znajdowała się w nim Daria Dugina. Kobieta zginęła na miejscu.

[twitter]https://twitter.com/nexta_tv/status/1561127290397917189[/twitter]

[polecany]23140335[/polecany]

W ostatniej chwili zmienił samochód

Na opublikowanych w sieci materiałach filmowych widać płonące auto Darii Duginy, którym miała zabrać swojego ojca. Jak twierdzą lokalne media, na które powołują się ukraińskie portale, "guru" Kremla w ostatniej chwili zmienił zdanie i wsiadł do innego pojazdu unikając w ten sposób śmierci.

Na dostępnych w internecie nagraniach widać trzymającego się za głowę Aleksandra Dugina stojącego w pobliżu płonącego samochodu terenowego córki, która wracała z festiwalu "Tradycja".

[twitter]https://twitter.com/khron/status/1561160811309064193[/twitter]

[twitter]https://twitter.com/nexta_tv/status/1561110952619245568[/twitter]

Kremlowski ideolog

Aleksandr Dugin uznawany jest za jednego z głównych doradców rosyjskiego prezydenta Władimira Putina. Kremlowski ideolog jest m.in. zwolennikiem ekspansywnej polityki Rosji, a także wojny na Ukrainie.

Nazywany "mózgiem Putina" filozof uważa, że Moskwa właśnie poprzez zajęcie Ukrainy powinna rozpocząć budowę "imperium euroazjatyckiego od Dublina po Władywostok", stając się alternatywą dla chylącego się ku upadkowi Zachodowi. Zdaniem Dugina powstałym w ten sposób mocarstwem powinni kierować Rosjanie.

Jak podała stacja CNN, uważa się, że ideologie Dugina, których zwolenniczką była także jego córka, mają istotny wpływ na politykę Kremla.

[polecany]22948787[/polecany]

Małgorzata Puzyr

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.