Łukasz Klimaniec

Wycinka platanów na ul. Cieszyńskiej w Bielsku-Białej. Ludzie oburzeni

Piotr Cecerski w miejscu, gdzie wycięto już jedno z trzech drzew. Z krajobrazu ul. Cieszyńskiej zniknie ich w sumie siedem Fot. Fot. Łukasz Klimaniec Piotr Cecerski w miejscu, gdzie wycięto już jedno z trzech drzew. Z krajobrazu ul. Cieszyńskiej zniknie ich w sumie siedem
Łukasz Klimaniec

Wycinka dorodnych platanów rosnących przy ul. Cieszyńskiej zirytowała mieszkańców Górnego Przedmieścia. Ludzi bulwersuje fakt, że nikt z Urzędu Miejskiego nie poinformował ani rady osiedla, ani mieszkańców o planowanej wycince oraz jej powodach.

O wycince platanów przy ul. Cieszyńskiej w Bielsku-Białej mieszkańcy Górnego Przedmieścia zaalarmowali nas wczoraj.

- Sprawa jest o tyle bulwersująca, że nikt z Urzędu Miejskiego nie poinformował Rady Osiedla Górne Przedmieście, ani mieszkańców o planowanej wycince, jej powodach i celu. Nie wiadomo, czy drzewa są chore, czy planowana jest tam jakaś inwestycja, czy jest jeszcze jakiś inny powód tej rzezi? - argumentował w mailu do redakcji Piotr Cecerski z Rady Osiedla Górne Przedmieście.

- Jest to również bulwersujące z powodu smogu, który nie odpuszcza, a wycięcie kolejnych drzew w mieście nie poprawi sytuacji - dodał.

Wycinka platanów rozpoczęła się w sobotę. Firma, która zjawiła się z piłami na ul. Cieszyńskiej, wycięła trzy drzewa w rejonie skrzyżowania z ul. Browarną. W sumie zniknie siedem drzew - pięć platanów klonolistnych, jeden jesion wyniosły oraz jeden głóg jednoszyjkowy.

Piotr Cecerski, z którym spotkaliśmy się wczoraj przy ul. Cieszyńskiej w miejscu, gdzie wycięto drzewa, zwraca uwagę na brak interakcji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej z radami osiedla.

- Ten przykład dobitnie to pokazuje - przychodzi nagle ekipa i wycina drzewa. Tymczasem nie ma żadnych informacji w tej sprawie od urzędu. Mieszkańcy nie wiedzą, co się dzieje, kto wycina drzewa, na jakiej podstawie. Jak mamy współdziałać z Urzędem Miejskim, skoro pomija nas się w takich kwestiach? - stwierdził przedstawiciel osiedlowej rady.

W dalszej części:

 • Czy mieszkańcy ostatecznie dostali jakiekolwiek wyjaśnienia
 • Kto zlecił wycinkę
 • Na czyjej działce rosną drzewa i jaki ma to związek z brakiem informacji
Pozostało jeszcze 43% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Klimaniec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.