Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Wydał 20 tys. zł na lekarzy. Hipochondryk? Nie, ma boreliozę

Czytaj dalej
Fot. Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Katarzyna Pachelska

Wydał 20 tys. zł na lekarzy. Hipochondryk? Nie, ma boreliozę

Katarzyna Pachelska

38-letni Marek Matyszczak z Katowic, po 1,5 roku intensywnej diagnostyki, wizyt lekarskich i badań, dowiedział się, że choruje na zaawansowaną boreliozę. - W Polsce chorzy jak ja są zostawieni sami sobie. Brakuje lekarzy, którzy są w stanie wykryć i skutecznie leczyć tę groźną chorobę. NFZ refunduje tylko podstawowe badanie, które jest niedokładne, a zlecić je może tylko lekarz chorób zakaźnych. Czas oczekiwania na wizytę do niego wynosi pół roku. Dlatego wizyty i badania trzeba wykonywać prywatnie - mówi.

Bezustanny, niepozwalający zasnąć szum w uszach, do tego bóle głowy, zębów czy mocniejsze bicie serca. - Przez rok chodziłem do laryngologa, miałem nawet zastrzyki w błonę bębenkową. Kilka razy wylądowałem na ostrym dyżurze z silnymi zawrotami głowy - opowiada Marek Matyszczak z Katowic, handlowiec w branży logistycznej.

- Największe ataki zawrotów głowy i bólu głowy dopadły mnie w Hamburgu w trzecim dniu szkolenia w nowej pracy, w październiku 2017. W nocy zawieziono mnie do szpitala, gdzie stwierdzono zapalenie ucha. Jednak po powrocie do domu ból był silniejszy, więc podjąłem intensywną diagnostykę. Z szefem doszliśmy do wniosku, że zdrowie jest ważniejsze, więc pół roku temu zamieniłem pracę przedstawiciela handlowego na stanowisko... pełnoetatowego pacjenta - opowiada.

Pielgrzymka po gabinetach

Wkrótce nie było tygodnia, żeby nie odwiedził lekarza specjalisty. Neurologa, bo cierpiał na silne bóle głowy; okulisty, bo nagle pogorszył mu się wzrok, choć wcześniej świetnie widział; ortopedę, który diagnozował bolące kolano; gastrologa, który leczył go z dolegliwości żołądkowych. Każdy zlecał rozmaite badania.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Katarzyna Pachelska

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

emila.b

Ja zaraziłam się boreliozą w 2010r. Miałam typowe objawy- w 21 dniu zauważyłam duży rumień ok. 5-7 cm na ramieniu od strony pachy, pośrodku widniał jeszcze mały kawałek kleszcza wbity pod skórą. Od razu skojarzyłam okoliczności zarażenia i objawy towarzyszące ( lekka gorączka, objawy przeziębienia )w okresie poprzedzających 3 tyg. Po zauważeniu rumienia przeszłam dokładne badania testowe na obecność boreliozy i intensywne leczenie antybiotykowe (przez około 2lata). W tym czasie głownie męczyły mnie bóle stawów, mięśni . Koszty przeogromne, antybiotyki i inne lekarstwa oraz badania diagnostyczne pełnopłatne,. Dzisiaj mam wiele schorzeń należących do tzw przewlekłych i leczę się objawowo. Kiedy podaję w wywiadzie Boreliozę to słyszę np."...każdy ma boreliozę..."
Nie chcę być uznawana za hipochondryka , bo takie traktowanie przez specjalistów jest dołujące,krzywdzące i wywołuje bezsilność . Pomocy ze strony Państwa raczej nie ma nadzieji.

Małgorzata S

Mam znajomego, który również choruje na boreliozę i został dopiero niedawno zdiagnozowany. Jego historia choroby wygląda jak żywcem spisana z tego artykułu, gdyby nie to, że opowiedział mi ją kilka miesięcy temu. To niewiarygodne, że przy tak dużym i głośnym problemie z kleszczami, państwo nadal nie refunduje badań i leczenia w kierunku boreliozy! Ważny artykuł, dziękuję.

plus.dziennikzachodni.pl

Beata i Bajm 40-lecie

Wykup dostęp do prenumeraty DZ+ i odbierz bilety dla 2 osób na koncert Beata i Bajm 40-lecie

200,00 358,00

Tylko teraz! Prenumerata cyfrowa na 180 dni + bilety dla 2 osób na koncert Beata i Bajm 40-lecie

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.