Wydzierżawią na niemal trzydzieści lat?

Czytaj dalej
Fot. Anna Klaman
Anna [email protected]

Wydzierżawią na niemal trzydzieści lat?

Anna [email protected]

Firma „Spamed” chce wydzierżawić obiekt przy ul. Szkolnej w Sępólnie na 20 lat. A przecież dopiero w 2013 r. podpisano umowę na dziesięć lat.

Wniosek wpłynął więc trzeba go będzie rozstrzygnąć. Kto się tym zajmie?

Opinię wyrażą członkowie komisji gospodarki komunalnej, polityki prorodzinej, przeciwdziałania bezrobociu oraz porządku publicznego. Burmistrz Waldemar Stupałkowski jest jednak sceptyczny. Nie przesądza z góry sprawy, ale zauważa, że wniosek „Spamedu” wydaje się przedwczesny.

- Minęły dopiero trzy lata od podpisanej umowy dzierżawy na dziesięć lat - mówi „Pomorskiej” burmistrz Waldemar Stupałkowski. - Perspektywa jest więc stosunkowo odległa. Mamy przecież już obowiązującą wieloletnią umowę. Gdyby przyjąć ten wniosek, to dzierżawa trwałaby kolejne 27 lat.

Jak w „Spamedzie” argumentują swoją prośbę? Jest zapowiedź, że w razie dłuższej umowy firma znów zainwestuje przy ul. Szkolnej. A realizowane remonty stanowiłyby przecież trwały wkład. Do tego „Spamed” inwestuje właśnie także w ośrodki wiejskie: Radońsk i Wałdowo. - Zresztą remont w Wałdowie już nawet się zakończył - mówi burmistrz.

Spamed dzierżawi budynek przy ul. Szkolnej od momentu, kiedy doszło do sporu z poprzednim dzierżawcą - firmą „Bonus”.

Burmistrz mówi, że decyzja należeć będzie do radnych, ale on raczej będzie rekomendował im, by nie wydali zgody na przedłużenie dzierżawy. Wygląda na to, że samorządowcy przychylą się do jego stanowiska - doceniają nakłady finansowe włożone w remonty, ale uznają, że tak długa umowa byłaby nieracjonalna.

Budynek gminny przy ul. Szkonej został wyremontowany ze środków unijnych i jego wartość jest znacząca.

W komisji gospodarki komunalnej pracują radni: Janusz Tomas (przewodniczący), Anna Miczko, Grzegorz Dudek, Kazimierz Drogowski oraz Paweł Dankowski. Do tematu wkrótce wrócimy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.