Barbara Kubica

Wyjątkowe przedmioty na aukcji dla Pauliny Szołtysek

Koszulka Realu Madryt z podpisami m.in. Cristiano Ronaldo Koszulka Realu Madryt z podpisami m.in. Cristiano Ronaldo
Barbara Kubica

Za tydzień, w piątek 11 września dla Pauliny Szołtysek zagra zespół Feel. Wylicytować będzie można między innymi koszulkę Cristiano Ronaldo

Unikalna płyta „The Madcap Laughs” Syda Barretta z zespołu Pink Floyd z albumem i koszulką wraz z certyfikatem autentyczności nr 610 z 2000 limitowanych egzemplarzy, przekazana przez jednego z naszych Czytelników, gitara Piotra Kupichy z zespołu Feel, a także meczowa koszulka Realu Madryt z autografami piłkarzy, w tym także Cristiano Ronaldo – to tylko niektóre z listy rzeczy, które będzie można wylicytować podczas wielkiej aukcji w Rybniku, 11 września.

Aukcja będzie częścią koncertu pod hasłem "Feel charytatywnie dla Pauliny Szołtysek", w czasie którego zbierane będą pieniądze na leczenie 16-letniej mieszkanki Rybnika, córki Marka Szołtyska, naszego redakcyjnego kolegi i autora wielu książek o Śląsku. Dziewczynka od ponad roku choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Aby Paulina mogła wygrać z rakiem, potrzebuje nowatorskiej terapii. Lek, który obejmuje 28 dawek podawanych przez kolejnych 28 dni, kosztuje ponad 600 tysięcy złotych. Tę udało się już zebrać, ale zbiórka nadal trwa. - Nie wiadomo, czy nie trzeba będzie podać dodatkowych leków, Paulina będzie też potrzebowała kosztownej rehabilitacji - mówi nam Marek Szołtysek, tata nastolatki.

Kolejna okazja do tego, by walczącą dzielnie z chorobą Paulinę wesprzeć, nadarzy się już 11 września. Koncert dla Pauliny organizuje rybnicka klinika Stoma- Dental. To będzie uczta nie tylko dla miłośników Piotra Kupichy i zespołu Feel, ale także kolekcjonerów. Na licytacje, które odbywać się będą pomiędzy kolejnymi utworami, przekazano bowiem atrakcyjne dary. Oprócz wspomnianej koszulki Realu Madryt, przekazanej przez Iwonę Dudek, jest m.in. voucher dla dwóch osób na dwudniowy pobyt w luksusowym hotelu "Pod Kocmolem" w Horni Lomna w Beskidach, po czeskiej stronie. Wylicytować będzie można także dawną akwarelę Pauljusa Mallera.

Na aukcji będą także koszulki: GKS Jastrzębie z autografami znanych sportowców, rybnickiego Klubu Żużlowego z autografami znanych żużlowców, oraz Klubu Sportowego ROW Rybnik. Wylicytować będzie można zbiór 17 polskich monet z lat 1975-1993 oraz jedną monetę z 1907 roku - 10 carskich kopiejek z czasów Cesarstwa Rosyjskiego, a nawet plakat zespołu DŻEM z autografami muzyków.

Na sprzedaż jest także album "Nie muszę wracać" z fotografiami Arkadiusza Goli i wierszami Zbigniewa Stryji wraz z autografami, dwie nagrodzone nagrodą Grand Press Foto fotografie Arka Goli oraz dwa albumy " Obrazy życia Krystyny Bochenek" autorstwa Marii Zawały i Magdaleny Bochenek-Kępy. Organizator koncertu - firma Stoma Dental z Rybnika, przekazała kupon na pracę protetyczną o wartości całkowitego leczenia. Do miłośników siatkówki trafi przekazana naszej redakcji przez siatkarzy Zaksy Kędzierzyn-Koźle piłka z autografami "złotej" siatkarskiej drużyny, która w ubiegłym roku wywalczyła tytuł Mistrzów Świata.
Zapraszamy do kupowania biletów-cegiełek.

Barbara Kubica

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.