Wyłudził ponad 2,3 mln zł!

Czytaj dalej
Edward Mazurkow

Wyłudził ponad 2,3 mln zł!

Edward Mazurkow

Za kratki trafił 57-letni właściciel firmy przy ul. Gdańskiej, handlującej autami i maszynami rolniczymi. Od 63 klientów wyłudził zaliczki na ponad 2,3 mln zł!

Co najmniej 63 osoby zostały oszukane na sumę ponad 2,3 mln zł przez 57-letniego oszusta. Okazał się nim właściciel legalnie działającej firmy handlowej przy ul. Gdańskiej. Miała się zajmować sprowadzaniem z zagranicy i sprzedażą drogich samochodów oraz maszyn budowlanych i rolniczych.

- 57-latek został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 10 lat więzienia - mówi Krzysztof Kopania, rzecznik łódzkiej Prokuratury Okręgowej.

Oszust po przesłuchaniu w prokuraturze trafił do aresztu śledczego przy ul. Smutnej, gdzie będzie oczekiwał na proces. Przedstawione mu zarzuty dotyczą stycznia i lutego 2015 r. 57-latek legalnie zarejestrował wówczas na siebie firmę handlową z siedzibą przy ul. Gdańskiej. Oferowała sprzedaż luksusowych samochodów osobowych i dostawczych (bmw, audi, mercedesów, volkswagenów, hyundaiów, volvo), maszyn budowlanych (koparko-ładowarek, kombajnów, podnośników) oraz traktorów. Proceder był dobrze zorganizowany, a atrakcyjne oferty przyciągnęły wielu klientów. „Salon sprzedaży” był wyposażony w nowoczesne meble i sprzęt biurowy. Do obsługi klientów zatrudniono dwóch pracowników. Nigdy jednak nie widzieli oni właściciela firmy, a kontaktowali się z nim tylko telefonicznie lub mejlowo. Ofertę handlową firma zamieszczała na swojej stronie internetowej lub na jednym z portali internetowych. Wykorzystywała fotografie samochodów i maszyn, których faktycznie nie miała. Klient, który chciał je kupić, musiał wpłacić na konto firmy zaliczkę wynoszącą 30 proc. ceny.

Współpracownikami 57-latka byli mężczyźni posługujący się fałszywymi nazwiskami. Ich rola polegała na telefonicznym uzgadnianiu z klientami warunków transakcji. Ich prawdziwych nazwisk nie udało się śledczym ustalić.

57-latek był poszukiwany listem gończym. Zatrzymano go dopiero 22 marca br.

Edward Mazurkow

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.