Wyłudził ponad 2,3 mln zł!

Czytaj dalej
Edward Mazurkow

Wyłudził ponad 2,3 mln zł!

Edward Mazurkow

Za kratki trafił 57-letni właściciel firmy przy ul. Gdańskiej, handlującej autami i maszynami rolniczymi. Od 63 klientów wyłudził zaliczki na ponad 2,3 mln zł!

Co najmniej 63 osoby zostały oszukane na sumę ponad 2,3 mln zł przez 57-letniego oszusta. Okazał się nim właściciel legalnie działającej firmy handlowej przy ul. Gdańskiej. Miała się zajmować sprowadzaniem z zagranicy i sprzedażą drogich samochodów oraz maszyn budowlanych i rolniczych.

- 57-latek został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 10 lat więzienia - mówi Krzysztof Kopania, rzecznik łódzkiej Prokuratury Okręgowej.

Oszust po przesłuchaniu w prokuraturze trafił do aresztu śledczego przy ul. Smutnej, gdzie będzie oczekiwał na proces. Przedstawione mu zarzuty dotyczą stycznia i lutego 2015 r. 57-latek legalnie zarejestrował wówczas na siebie firmę handlową z siedzibą przy ul. Gdańskiej. Oferowała sprzedaż luksusowych samochodów osobowych i dostawczych (bmw, audi, mercedesów, volkswagenów, hyundaiów, volvo), maszyn budowlanych (koparko-ładowarek, kombajnów, podnośników) oraz traktorów. Proceder był dobrze zorganizowany, a atrakcyjne oferty przyciągnęły wielu klientów. „Salon sprzedaży” był wyposażony w nowoczesne meble i sprzęt biurowy. Do obsługi klientów zatrudniono dwóch pracowników. Nigdy jednak nie widzieli oni właściciela firmy, a kontaktowali się z nim tylko telefonicznie lub mejlowo. Ofertę handlową firma zamieszczała na swojej stronie internetowej lub na jednym z portali internetowych. Wykorzystywała fotografie samochodów i maszyn, których faktycznie nie miała. Klient, który chciał je kupić, musiał wpłacić na konto firmy zaliczkę wynoszącą 30 proc. ceny.

Współpracownikami 57-latka byli mężczyźni posługujący się fałszywymi nazwiskami. Ich rola polegała na telefonicznym uzgadnianiu z klientami warunków transakcji. Ich prawdziwych nazwisk nie udało się śledczym ustalić.

57-latek był poszukiwany listem gończym. Zatrzymano go dopiero 22 marca br.

Edward Mazurkow

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.