Wymiana nawierzchni, dylatacja, przebudowa węzła. Oto remonty na A4 oraz na A1 [MAPA]

Czytaj dalej
Fot. Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk

Wymiana nawierzchni, dylatacja, przebudowa węzła. Oto remonty na A4 oraz na A1 [MAPA]

Olga Krzyżyk

Na autostradach A4 oraz A1 w województwie śląskim trwają liczne remonty. Ponadto na A4 Katowice-Kraków wprowadzono elektroniczny pobór opłat A4Go. Dlatego stworzyliśmy mapę, dzięki której można zobaczyć, jakie dokładnie prowadzone są remonty oraz przeczytać na czym polegają opłaty za pomocą urządzenia A4Go.

4 maja rozpoczął się remont na autostradzie A4 Katowice - Kraków. Zarządca odcinka, czyli Stalexport Autostrada Małopolska S.A., planuje wymienić nawierzchnię na 12 odcinkach trasy, czyli łącznie na 59,85 kilometrów autostrady. Remont potrwa do listopada 2017 roku. Trwa wymiana nawierzchni w kierunku Katowic oraz Krakowa. Ponadto w Katowicach od 4 sierpnia wymieniana jest dylatacja na autostradzie A4 nad ulicą Trzy Stawy oraz Pułaskiego.

Z kolei na autostradzie A1 postanowiono w końcu zlikwidować liczne nierówności i wybrzuszenia. Od 8 sierpnia trwa naprawa jezdni A1 na odcinku Pyrzowice-Piekary Śląskie. Kierowców obowiązuje tu ograniczenie prędkości ze 140 km/h do 110 km/h na początku odcinka, dalej do 80 km/h. Z początkiem września jednak prace te mają się zakończyć.

Mieszkanie za czytanie

Jednym z większych remontów na A4 Katowice-Kraków jest przebudowa węzła Mysłowice. Trwa ona od września 2015 roku. Technicznie prace się już zakończyły. Nie wiadomo jednak kiedy droga zostanie oddana do użytku.

- Czekamy na formalne pozwolenia, by włączyć do ruchu węzeł Mysłowice. Technicznie wszystkie prace remontowe już się zakończyły - mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska S.A., zarządcy odcinka autostrady A4 Katowice-Kraków.

26 sierpnia rozpoczął się także remont dylatacji na autostradzie A4 w Zabrzu - rejon węzła Gliwice Sośnica, który prowadzony jest głównie na jezdni w kierunku Katowic. To pierwsza faza remontu. Druga rozpocznie się 6 września. Wtedy zamknięty zostanie dla ruchu wiadukt w ciągu autostrady A4 na jezdni w kierunku Katowic. Wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu.

Więcej o remontach na autostradzie A4 i A4 w województwie śląskim przeczytacie na poniższej mapie.

Olga Krzyżyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.