Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Bartosz Wojsa

Wyniki wyborów samorządowych 2018: Nowi prezydenci w Metropolii. Jak ułożą współpracę? Zapytaliśmy, co będzie dla nich priorytetem

Daniel Beger, nowy prezydent Świętochłowic, mówi jasno: Muszę doprowadzić do normalnych, partnerskich stosunków z poszczególnymi prezydentami miast Fot. Facebook Daniel Beger, nowy prezydent Świętochłowic, mówi jasno: Muszę doprowadzić do normalnych, partnerskich stosunków z poszczególnymi prezydentami miast
Bartosz Wojsa

Wyniki wyborów samorządowych 2018: Świętochłowice, Bytom, Mysłowice i Dąbrowa Górnicza. To cztery duże miasta należące do Górnośląsko-#-Zagłębiowskiej Metropolii, na których czele stanęli nowi prezydenci wybrani w wyborach samorządowych. Czy wywrócą metropolię do góry nogami? Czy też będą kontynuować założenia swoich poprzedników?

Daniel Beger w Świętochłowicach, Mariusz Wołosz w Bytomiu, Dariusz Wójtowicz w Mysłowicach, a także Marcin Bazylak w Dąbrowie Górniczej. Oto cztery nowe osoby, które obejmą prezydenckie stanowiska w miastach wchodzących w skład Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Po wyborach samorządowych pojawia się pytanie, czy nowi prezydenci wywrócą dotychczasową organizację pracy w metropolii do góry nogami, czy raczej będą kontynuować założenia swoich poprzedników.

- Przede wszystkim muszę doprowadzić do normalnych, partnerskich stosunków z poszczególnymi prezydentami miast w metropolii - mówi Daniel Beger, prezydent Świętochłowic. - Jestem już na dobrej drodze, umawiamy się na kolejne spotkania i planujemy pierwsze działania - podkreśla.

CZYTAJCIE KONIECZNIE
NOWI PREZYDENCI MIAST W WOJ. ŚLĄSKIM

CZYTAJCIE KONIECZNIE
NOWI BURMISTRZOWIE I WÓJTOWIE W WOJ. ŚLĄSKIM

W podobnym tonie wypowiada się Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej. - W mojej ocenie, dla Zagłębia, Dąbrowy Górniczej, ale i pozostałych miast i gmin, tym najważniejszym wyzwaniem stojącym przed metropolią jest dobrze zorganizowany transport publiczny, który mieszkańcom pozwoli sprawnie się przemieszczać i stanie się realną alternatywą dla stojących w korkach prywatnych samochodów - podkreśla Bazylak.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bartosz Wojsa

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.