Wyniki wyborów samorządowych 2018 Śląskie: TOP 25 ciekawostek wyborczych z woj. śląskiego

Czytaj dalej
Olga Krzyżyk

Wyniki wyborów samorządowych 2018 Śląskie: TOP 25 ciekawostek wyborczych z woj. śląskiego

Olga Krzyżyk

Wyniki wyborów samorządowych 2018: w województwie śląskim frekwencja wyborcza wyniosła 52,10 proc. To mniej niż średnia frekwencja w całej Polsce - 54,81 procent. Koniec wieloletniej kadencji, spektakularne porażki i słodkie zwycięstwa. Przedstawiamy 25 ciekawych wydarzeń z różnych rejonów woj. śląskiego.

TOP 20 WYDARZEŃ Z WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH 2018
ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Wybory wcale nie muszą być nudne. Wiele emocji dostarczają nam oczywiście zaskakujące wyniki z tego rejonu, gdzie mieszkamy i gdzie głosowaliśmy. Zobaczmy jednak najbardziej zaskakujące, rekordowe lub nietypowe wydarzenia wyborcze.

W całym województwie śląskim w wyborach samorządowych komisje wydały 1 mln 770 tys. 577 kart do głosowania. Z kolei frekwencja wyniosła 52,10 proc. Wybory samorządowe to jednak nie tylko dane liczbowe i suche fakty. To także emocje mieszkańców, którzy głosują i radnych, którzy starają się o mandaty oraz prezydentów, burmistrzów, wójtów i starostów, którzy walczą o najwyższe stanowiska. W niektórych przypadkach mieszkańcy lub władze były zaskoczeni wynikiem wyborów.

Ciekawostek związanych z wyborami u nas nie brakuje. Przedstawiamy listę 25 niezwykłych faktów w różnych rejonach województwa śląskiego. Pięć wątków można przeczytać poniżej. 20 niezwykłych wydarzeń jest dostępnych w galerii. KLIKNIJ PRZYCISK GALERIA

TOP 20 WYDARZEŃ Z WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH 2018
ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Powiat mikołowski: wokalista zespołu Univers jest radnym
Fani piosenki „W taką ciszę” mogą być zaskoczeni tym, że Henryk Czich, założyciel i wokalista zespołu Univers został radnym rady powiatu mikołowskiego z ramienia PiS.

Bytom: Damian Bartyla nawet nie zdobył mandatu radnego
W Bytomiu szokiem jest to, że Damian Bartyla, obecny prezydent Bytomia nie dostał się do rady miasta. Otrzymał jedynie 338 głosów, czyli 3,33 proc. poparcie. Wystartuje jednak w II turze na prezydenta Bytomia (zyskał 22,97 proc. poparcie w I turze). Jego rywalem będzie Mariusz Wołosz z KO (30,27 proc. poparcie).

Katowice: szok! Więźniowie głosowali na sędziego
Co ciekawe w Katowicach więźniowie głosowali w wyborach na prezydenta miasta na sędziego. W obwodzie 170, czyli w Areszcie Śledczym w Katowicach Jarosław Gwizdak, kandydat na prezydenta, który jest sędzią, zdobył aż 12 głosów. W obwodzie tym wygrał jednak Marcin Krupa z 47 głosami.

Bojszowy: zaskoczenie dla wójta, którzy rządził 20 lat
We wsi Bojszowy zaskoczeniem jest przegrana wójta Bojszów (powiat bieruńsko-lędziński), Henryka Utraty po 20 latach rządzenia. Zdobył tylko 37,82 proc. poparcia. Jego kontrkandydat, Adam Duczmal - 62,18 proc.

Wojkowice: Tomasz Szczerba był bezkonkurencyjny
Jedyny kandydat na burmistrza Wojkowic Tomasz Szczerba dostał aż 86,62 - procenta głosów na „Tak”.

Wpisz miejscowość i sprawdź wyniki wyborów

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:Uczniowie piszą, a nauczyciele płaczą HITY SZKOLNYCH KLASÓWEKSkandaliczna impreza z modelkami w klubie w Katowicach ZOBACZ ZDJĘCIANajśmieszniejsze plakaty wyborcze zapewniły im sukces ZDJĘCIAKontrolki w samochodzie. Czy wiesz, co oznaczają i jak się zachować, kiedy się zapalą?Najdziwniejsze polskie nazwiska ZOBACZ LISTE Padniesz ze śmiechuCzy mógłbyś zostać zawodowym żołnierzem? Sprawdź predyspozycje! TESTKalendarz sportowy 2018: Piękne ciała nagich sportowców ZDJĘCIAUczysz się języka śląskiego? Oto bardzo  mylące słowaNie nazywaj tak dziecka! Twoja pociecha może mieć poważne problemy!Wybory samorządowe 2018: Jak wyglądała kampania wyborcza

Jak głosowaliśmy w wyborach samorządowych: Incydenty + wydarzenia

Olga Krzyżyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.