Wypadek kolejki w wesołym miasteczku Legendia w Chorzowie: Zawiodły hamulce

Czytaj dalej
Fot. arc Legendia
Olga Krzyżyk

Wypadek kolejki w wesołym miasteczku Legendia w Chorzowie: Zawiodły hamulce

Olga Krzyżyk

Zawiodły hamulce wagonika. Wypadek w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku. Czwórka mieszkańców Wrocławia jechała kolejką górską „Scary Toys Factory”. Niewinna zabawa mogła skończyć się naprawdę tragicznie.

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko w sobotnią noc zorganizowała imprezę dla dorosłych - „Legendia at night”. Goście parku rozrywki mogli do północy korzystać z atrakcji. Na jednej z nich doszło do wypadku.

Wypadek: Wagoniki się zderzyły

Czwórka mieszkańców Wrocławia jechała kolejką górską „Scary Toys Factory”. Niewinna zabawa mogła skończyć się naprawdę tragicznie.

- Na końcowym, płaskim odcinku toru, urządzenia hamujące zadziałały z niewystarczającą siłą, co spowodowało uderzenie wózka z pasażerami w stojący na peronie pusty wagonik - wyjaśnia Paweł Cebula, dyrektor Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka. - Poszkodowanym niezwłocznie pomocy udzielił wykwalifikowany ratownik medyczny, dyżurujący na terenie obiektu w godzinach jego otwarcia - dodaje.

Karetka zawiozła trzech rannych w wypadku w wesołym miasteczku mieszkańców Wrocławia na izbę przyjęć Zespołu Szpitali Miejskich przy ul. Strzelców Bytomskich w Chorzowie.

- To młoda dziewczyna oraz dwóch młodych mężczyzn, którzy prosto z parku rozrywki trafili na chorzowską izbę przyjęć. Osoby te zostały opatrzone i po odpowiednich badaniach mogły wrócić do domu - mówi Magdalena Sekuła, rzeczniczka Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. Okazało się, że poszkodowani nie musieli zostać w szpitalu od razu na dłużej. - Poszkodowani nie odnieśli na tyle poważnych urazów - dodaje Magdalena Sekuła.

Przyczyną był deszcz? Powołano komisję

Po wypadku kolejka górska „Scary Toys Factory” zostały natychmiast zamknięta i poddana inspekcji technicznej. Powołano także komisję, która zajmuje się szczegółowym ustaleniem przyczyn zdarzenia. Dyrektor Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka podejrzewa, że prawdopodobnie na awarię urządzenia miał wpływ padający wcześniej deszcz i duża wilgotność powietrza.

- Nasi pracownicy są w stałym kontakcie z poszkodowanymi - zaznacza Paweł Cebula, deklarując pomoc w kontakcie z ubezpieczycielem.

Atrakcja parku „Scary Toys Factory” to mała kolejka górska, która jest symulacją przejażdżki szalonym samochodem po fabryce zabawek. Urządzenie to zostało wyprodukowane we Włoszech w latach 90. Na terenie Śląskiego Wesołego Miasteczka zostało zainstalowane w 2015 roku. Później atrakcja ta przeszła także gruntowny remont. Uzyskała certyfikat sprawności niezależnego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Technicznych Urządzeń Rozrywkowych w Warszawie.

To nie pierwszy taki przypadek awarii na kolejce górskiej chorzowskiego parku rozrywki. W czerwcu tego roku wagoniki tej samej kolejki wypadły z szyn. Koło, które wciąga wagonik na górę, wysunęło się. Wagonik delikatnie się zatrząsł i zatrzymał. Wtedy dwie osoby doznały lekkich obrażeń, głównie stłuczeń. Awaria ta została szybko usunięta i kolejka została przywrócona do użytku gości. Przypomnijmy, że w weekend chorzowski lunapark odwiedza ok. 10-11 tysięcy osób.

Nowa atrakcja

W tym sezonie nie będzie już nowych atrakcji w Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko. Po zakończeniu tegorocznego sezonu zaczną się jednak prace remontowe. W 2018 roku będzie można skorzystać z „Bazyliszka”.

„Bazyliszek” to nowoczesna, rodzinna atrakcja typu dark ride, która ma przypomnieć legendę o bazyliszku. Zabawa na tym urządzeniu rozpocznie się od pokoju łowców potworów. Tutaj goście wsiądą do wagoników, które pokonają następująco starą wieś, ciemne jaskinie, magiczne lasy i ruiny. Podczas tej przejażdżki goście wesołego miasteczka napotkają liczne stwory. Na końcu podróży goście lunaparku dojadą do ogromnego bazyliszka i za pomocą broni wykorzystującej nowoczesne technologie będą musieli go pokonać. Atrakcja będzie składała się z ośmiu interaktywnych scen tematycznych, interaktywnej scena w galerii sław i interaktywnego peronu . Jazda „Bazyliszkiem” potrwa 4 minuty.

Olga Krzyżyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.