Wypadek: Samochód wjechał w dom znanego architekta Roberta Koniecznego

Czytaj dalej
Fot. Profil na Facebook Roberta Koniecznego
Andrzej Drobik

Wypadek: Samochód wjechał w dom znanego architekta Roberta Koniecznego

Andrzej Drobik

Podczas zlotu samochodów terenowych w Brennej, jeden z kierowców stracił panowanie nad samochodem i wjechał w dom architekta Roberta Koniecznego - słynną "Arkę" stojącą na zboczach Równicy w Brennej.

W sobotę po południu 34-latek z Katowic, kierujący samochodem terenowym wjechał w posesję znajdującą się w Brennej - słynny, wielokrotnie nagradzany dom architekta Roberta Koniecznego.

"Arka" stoi na zboczu góry, w pobliżu w sobotę odbywał się zlot samochodów terenowych. Kierowca stracił panowanie, zjechał po zboczu i wjechał w budynek, wbijając się w konstrukcję podniebienia. Jak na portalu Facebook pisze Robert Konieczny, "Pochylona konstrukcja podniebienia uratowała facetom przynajmniej zdrowie. Auto wcisnęło się pod dom i zostało sprasowane, koło wryło się w ziemię na ok 40 cm. Gdyby ściana była pionowa skończyłoby się dużo gorzej. Może tragicznie, bo to wóz na ramie".

Kierowca oraz pasażer samochodu zostali zabrani do szpitala na obserwację.

Konieczny negatywnie wypowiada się na temat organizacji samego zlotu: "Zgoda na poprowadzenie rajdu w tym miejscu, na takiej pochyłości, przed domem na dole to czyste szaleństwo, o czym rano mówiłem. Nie posłuchano mnie niestety."

KLIKNIJ I CZYTAJ:
TAK WYGLĄDA OBSYPANA NAGRODAMI ARKA KONIECZNEGO ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

*Rodzina i przyjaciele z GKS Katowice żegnają tragicznie zmarłego 19-latka WIDEO
*Trąba powietrzna w Chorzowie ZOBACZ NOWE WIDEO I ZDJĘCIA
*Pielgrzymka kobiet do Piekar Ślaskich 2016 ZDJĘCIA + WIDEO
*Alarm bombowy w centrum Katowic EWAKUACJA
*Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
*W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

Andrzej Drobik

Urodziłem się w Cieszynie, mieszkam w Ustroniu. Przez większość życia jestem zawodowo związany ze Śląskiem Cieszyńskim, właśnie tematyką tego regionu zajmuję się w Dzienniku Zachodnim. Interesuję się reportażem.

Komentarze

22
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

lilo

a co to jest "konstrukcja podniebienia domu" ? pierwszy raz słyszę

Gość

.....wygląda na to, że już się sprawdziła. Pomijając umiejętności kierowcy, zastanawiam się, czy ten dom jest połączony fundamentem z gruntem, czy stoi na powierzchni. Jeśli stoi na powierzchni gruntu, to "obstawiłbym", że może być to tzw. "dom mobilny"....Po prostu, w razie czego dźwigiem można załadować go na TIR-a i pojechać w inne miejsce.....Kwestia tylko, czy da się go zwieść ze zbocza góry....? Może bryła jest szpetna, ale może być funkcjonalna.....

Stefan.

Kolejny raz już dziennikarze wymyślają bajki. "Samochód wjechał...." A gdzie kierowca był? Kawę pił w innej miejscowości? To nie samochód wjechał w dom tylko kierowca nie ma jakichkolwiek umiejętności w jeżdżeniu w terenie i samym terenowy autem i jego pierwsza pseudorajdowa wycieczka tak się zakończyła. Kierowca tego auta wjechał w dom. Taka jest prawda.

Piotr

Niech sobie rajdy robią u babci na podwórku. Jak tak dalej pójdzie to będą rajdy w Tatrach. Gówniarzeria .

Gość

Koszmarek lansera / architekta. Ten co wydał zgodę za zniszczenie krajobrazu powinien odpowiadać karnie

obserwator

Kto wydał pozowolenie na budowe domu na zboczu góry powinien isć siedzieć!!!!!! Na dodatek takie g..wno a nie dom, wszędzie krajobraz lanserzy zniszczą, budują gdzie sie im podoba, jeden wielki bałagan z zagospodarowaniem. Ale masz kase wszystko załatwisz...

ehe

Ładnie się architekt lansuje, ciekawe ile im zapłacił za ten wjazd "przypadkowy"? Widać bardzo "znany" skoro się posuwa do takich cyrków.

falco

też ci mi architekty postawić niby dom na trasie rajdu

NWUcznia.pl

Nie zawsze ma się tyle szczęścia, aby w czasie wypadku trafić w dom architekta, dzięki specjalnemu projektowi nic się nie stało pasażerom, ani dzieciom bawiącym się przed domem. Warto w takich momentach pomyśleć czy macie wykupione solidne NW, lepsze niż oferuje szkoła, nie koniecznie droższe. Indywidualnie można je dobrać na nwucznia.pl

Francik Posypa

A wiela promili miou kierowca?

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.