Piotr Ciastek

Wypadek w Blachowni. Samochód osobowy wjechał w autokar z turystami. Są zabici i ranni

W autokarze podróżowało 38 osób.  Kierowca i 12 pasażerów zostało przetransportowanych do szpitali. Fot. gminablachownia.pl/P.Gąsiorski W autokarze podróżowało 38 osób. Kierowca i 12 pasażerów zostało przetransportowanych do szpitali.
Piotr Ciastek

Śledczy wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło w sobotę w Blachowni. Dwie osoby, w tym dziecko, zginęły na miejscu.

Dramatyczny przebieg wypadku na drodze krajowej nr 46 w Blachowni w powiecie częstochowskim. Dwie osoby zginęły, a trzynaście z różnymi obrażeniami trafiło do szpitala. Droga była zablokowana przez kilka godzin. Mieszkańcy Blachowni są w szoku, ale gmina stanęła na wysokości zadania i zapewniła pasażerom chwilowe schronienie po tej tragedii.

WYPADEK W BLACHOWNI: AKTUALNE INFORMACJE O STANIE ZDROWIA RANNYCH

Wypadek blisko komisariatu

Do wypadku doszło w sobotę, tuż po godzinie osiemnastej, na drodze krajowej nr 46 w Blachowni. Do zderzenia osobówki i autokaru doszło na ulicy Częstochowskiej przed skrzyżowaniem z ulicą 1 Maja, niemal na przeciwko tutejszego komisariatu policji.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wydziału ruchu drogowego wynika, że kierujący fordem mondeo, jadąc w stronę Częstochowy, z nieustalonej przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka autokarem - mówi podkom. Marta Ladowska, rzecznik prasowy częstochowskiej policji. - Śmierć na miejscu poniósł 40-letni kierujący i 14-letni pasażer z osobówki. Kierujący autokarem i jego 12 pasażerów wymagało natomiast hospitalizacji - dodaje rzeczniczka. Życiu poszkodowanych nie zagrażało niebezpieczeństwo.

Autokar, najprawdopodobniej wycieczkowy, jechał do Niemiec. Na jego pokładzie było w sumie 38 pasażerów. Kierowca mondeo jechał od strony Herbów.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Ciastek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.