Wypadek w Żorach: Mógł zabić koleżanki. Nie miał nawet prawa jazdy

Czytaj dalej
Szymon Kamczyk

Wypadek w Żorach: Mógł zabić koleżanki. Nie miał nawet prawa jazdy

Szymon Kamczyk

Dwie nastolatki zostały ciężko ranne w wyniku wypadku. Wsiadły do auta z kolegą, który - o zgrozo - nie miał nawet prawa jazdy. Do wypadku doszło w Żorach. 15-latka i 16-latka walczą o życie w szpitalu. Zostały przewiezione z wypadku w ciężkim stanie.

W poniedziałek około godziny 18. doszło do groźnie wyglądającego zderzenia samochodu osobowego i ciężarowego na skrzyżowaniu ulic Dworcowej i Nad Rudą w Żorach. Tragiczne wydarzenia rozegrały się na skrzyżowaniu ze światłami, na wylocie z Żor w kierunku wiślanki. Zderzyły się osobowy volkswagen oraz ciężarowy MAN.

Jak wstępnie ustalili policjanci, 19-latek z Żor kierujący volkswagenem, podczas skręcania, nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi ciężarowemu i doprowadził do zderzenia obu samochodów. Siła uderzenia wywróciła osobowego volkswagena na bok, miażdżąc całkowicie jeden bok pojazdu.

- W wypadku ucierpiały dwie nastolatki, 15 i 16-latka z Żor, będące pasażerkami volkswagena i w stanie ciężkim trafiły do szpitala - informuje młodszy aspirant Krzysztof Nieszporek z żorskiej komendy policji.

- Jak się okazało zarówno 19-latek, jak i 43-letni kierowca ciężarówki byli trzeźwi. Młodszy natomiast nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Za spowodowanie wypadku sprawcy grozi teraz do 3 lat więzienia - informuje młodszy aspirant Krzysztof Nieszporek z żorskiej komendy policji.

Niedawno w Żorach policjanci również złapali mężczyznę, który jeździł samochodem bez prawa jazdy. Na szczęście w tym przypadku nie doszło do żadnego wypadku, a mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju wpadł, jadąc skodą na Alei Zjednoczonej Europy podczas kontroli drogowej.

- Jak się okazało 24-latek jechał bez prawa jazdy i szkopuł w tym, że nigdy wcześniej takiego dokumentu nie posiadał. Wiedząc o tym, że prowadzenie samochodu bez wymaganych uprawnień jest wykroczeniem, za które grozi wysoka kara grzywny, a nawet zakaz prowadzenia pojazdów jastrzębianin i tak podejmował parokrotnie to ryzyko. Wcześniej między innymi w podobnych okolicznościach wpadł podczas kontroli drogowej w Rybniku - wyjaśniali żorscy policjanci.

Prowadzenie samochodu bez zdanego egzaminu na prawo jazdy może się wiązać z przykrymi konsekwencjami. Gdy sprawa trafi do sądu musimy liczyć się z grzywną sięgającą nawet do 5 tysięcy złotych, być może także zakazem prowadzenia pojazdów W przypadku kontroli z kolei z usunięciem pojazdu z drogi na koszt właściciela, chyba że w pojeździe tym znajduje się osoba posiadająca uprawnienia, której można przekazać pojazd.

Szymon Kamczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.