Maciej Czerniak

Wypadek z dyskusją o bezpieczeństwie w tle. Zapadł wyrok w sprawie potrącenia na przystanku tramwajowym

Kierowca został skazany za potrącenie pasażerki tramwaju, bo zdaniem sędzi „nie zachował szczególnej ostrożności” Fot. Dariusz Bloch/Archiwum Kierowca został skazany za potrącenie pasażerki tramwaju, bo zdaniem sędzi „nie zachował szczególnej ostrożności”
Maciej Czerniak

Pani Magdalena została potrącona przez samochód, kiedy wysiadała z tramwaju. Sąd skazał kierowcę na pół roku więzienia w zawieszeniu.

W Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy zakończył się proces dotyczący wypadku, do którego doszło 25 maja 2018 roku. Na ulicy Gdańskiej potrącona została pasażerka, która wysiadała z tramwaju.

W piątek (6 września) sąd wysłuchał ostatniego z biegłych, którzy przedstawiali swoje opinie w tym postępowaniu. Sędzia Anna Dębska-Pucińska, odnosząc się do materiału z monitoringu miejskiego zapytała biegłego o to, jakie znaczenie dla sprawy może mieć fakt, że poszkodowana wysiadła z tramwaju poza obrębem przystanku określonym oznakowaniem poziomym na jezdni.

Świadkowie zdarzenia twierdzą, że kobieta została odrzucona na kilka metrów.  - Miałam skomplikowane złamanie kości ramienia w rejonie barku oraz uraz głowy. Kiedy mnie zabierano, na asfalcie znajdowała się kałuża krwi - mówiła Magdalena P. na jednej z pierwszych rozpraw. - Do dzisiaj miewam stany lękowe, mam problemy ze spaniem i boję się ruchu ulicznego.

Czy więcej przystanków wiedeńskich w mieście poprawiłoby bezpieczeństwo?

Czytaj więcej w pełnej wersji artykułów.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Czerniak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.