Materiał informacyjny

Wypłaty dotacji w programie „Czyste Powietrze”

W programie złożono już ponad 775 tys. wniosków o dofinansowanie/fot. WFOŚiGW w Katowicach W programie złożono już ponad 775 tys. wniosków o dofinansowanie/fot. WFOŚiGW w Katowicach
Materiał informacyjny

Zapewnienie płynności wypłat dotacji w programie „Czyste Powietrze” było jednym z kluczowych tematów obrad nowego Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Nowy Zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na posiedzeniu 8 lutego 2024 roku wyraził zgodę na zmiany w umowach na udostępnianie środków przez 16 Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW). Jednym z najważniejszych zadań nowego zarządu było zapewnienie wypłat dla beneficjentów programu „Czyste Powietrze”. Środki na inwestycje w programie trafiają poprzez WFOŚiGW, dlatego też konieczna jest koordynacja działań.

Do końca stycznia bieżącego roku w ramach programu „Czyste Powietrze” złożono już ponad 775 tysięcy wniosków o dofinansowanie. Po wystąpieniu braku płynności w wypłatach dotacji, dzięki ścisłej współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska środki zostały zabezpieczone i obecnie są już wypłacane beneficjantom w całym kraju.

Pieniądze pochodzą ze środków Krajowego Planu Odbudowy, a także z Funduszy Europejskich na Infrastrukturę Klimat Środowisko. To jedne z największych pod względem finansowym programy w Unii Europejskiej.

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.