Wyremontowali basen za ponad 5,5 mln zł [WIRTUALNY SPACER, WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Biernat
Arkadiusz Biernat

Wyremontowali basen za ponad 5,5 mln zł [WIRTUALNY SPACER, WIDEO]

Arkadiusz Biernat

Mieszkańcy Wodzisławia Śl. mogą już korzystać z krytej pływalni na Wilchwach. Remont basenu trwał od kwietnia i kosztował ponad 5,5 mln zł

Zakończył się remont krytej pływalni na wodzisławskich Wilchwach. Na remont Manty (tak teraz obiekt oficjalnie się nazywa) wydano ponad 5,5 mln zł, a zdecydowana większość pieniędzy pochodziła ze środków zewnętrznych (98 proc. kosztów pokryła Unia Europejska i Ministerstwo Sportu).

Dzięki temu wodzisławianie mogą zapomnieć o przestarzałej pływalni, którą wielokrotnie krytykowano za stan infrastruktury. Teraz obiekt jest wizytówką Wilchw. Na krytej pływalni zmieniło się niemal wszystko. Pierwsze dobre wrażenie robi nowa elewacja budynku (obiekt został ocieplony). Wyremontowano też korytarze, szatnie, czy nieckę basenową.

W Punkcie Obsługi Klienta zamontowano ladę z akwarium, na widowni basenu są też miejsca siedzące. Rewolucja dotknęła również wspomniane szatnie. Znajdują się tam szafki typu S1 (pojedyncze wysokie szafki idealne na jesienno-zimową garderobę) oraz szafki typu S2 (góra i dół, wystarczające dla szkół oraz na sezon wiosenno-letni). Dzięki temu nikt nie powinien mieć problemu z pozostawieniem swoich rzeczy podczas przebierania się. Wewnątrz jest też profesjonalne nagłośnienie oraz monitoring. Kamery rejestrują wszystko, co się dzieje przed obiektem, w obrębie kasy oraz całą halę basenową.

Wiadomo też, że na Mancie nie będzie trzeba już się spieszyć. Wszystko dzięki Elektronicznemu Systemowi Obsługi Klienta. - Koniec z wejściami o równych godzinach. Dzięki Elektronicznemu Systemowi Obsługi Klienta z usług naszej krytej pływalni będzie można skorzystać w dowolnej chwili. Wchodzisz i korzystasz pełną godzinę, a nie jak do tej pory 45 minut, a do tego dorzucamy jeszcze kilka darmowych minut na przebranie i spokojne wyjście - informuje Mariusz Blazy, kierownik krytej pływalni. Ponadto wspomniany system poprawia jakość obsługi klientów, gromadzi dane marketingowe o aktywnościach i preferencjach klientów.

Basen jest też w pełni przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Posiada specjalnie wydzieloną szatnię, toaletę i prysznic z bezpośrednim wjazdem na plażę basenową. Tam również znajduje się specjalna winda, którą opuści osobę na tor o długości 25 m i głębokości 90 cm.


Arkadiusz Biernat

Dziennikarz, redaktor. Na co dzień pracuję w rybnickim oddziale Dziennika Zachodniego. Zajmuję się głównie problemami (ale nie tylko) Rybnika, Wodzisławia Śl., Żor i Jastrzębia-Zdroju. Piszę teksty, robię zdjęcia, wykonuję materiały wideo. Prowadzę różnego rodzaju debaty, czasem bywam też spikerem na zawodach sportowych. Na łamach DZ z chęcią punktuję błędne lub trudno wytłumaczalne decyzje samorządowców. Denerwuje mnie, że konflikt polityczny z Warszawy przenosi się do naszych lokalnych społeczności. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci. Chętnie oglądam piłkę nożną i żużel. Sam jeżdżę na rowerze. Można też się ze mną zmierzyć wirtualnie w CS:GO (początkujący silver ;).

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.