Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Wojciech Mąka

Wyrok 25 lat więzienia dla zabójcy z Fordonu, który skończył lat... 76

Henryka B. sąd kazał posadzić bliżej sędziów z powodu jego kłopotów ze słuchem. Wyrok sędzia Anna Warakomska musiała powtarzać. Fot. Tomasz Czachorowski Henryka B. sąd kazał posadzić bliżej sędziów z powodu jego kłopotów ze słuchem. Wyrok sędzia Anna Warakomska musiała powtarzać.
Wojciech Mąka

Najpierw bił siekierą, potem podpalił mieszkanie. Wczoraj bydgoszczanin Henryk B. usłyszał wyrok 25 lat więzienia za zabójstwo z zeszłego roku. Henryk B. to recydywista. Jest w wieku... 76 lat.

- Sąd nie miał wątpliwości przy ustalaniu faktycznego przebiegu zdarzeń - zastrzegła sędzia Anna Warakomska, uzasadniając wyrok. Zapadł on wczoraj wobec Henryka B. i Kazimierza K. Obaj oskarżeni byli obecni w ub. roku w lokalu przy ul. Józefa Chełmońskiego w bydgoskim Fordonie.

„Spalę cię”

Jak ustalił bydgoski Sąd Okręgowy, w dniu zajścia w mieszkaniu odbywała się pijatyka z udziałem Adama K., Bożeny O. i Henryka B. Ten ostatni po tym, jak się obudził, stwierdził, że nie ma przy sobie portfela z pieniędzmi. Zaczął awanturę. Swój gniew skierował przeciwko Adamowi K., żądając od niego oddania kasy. Potem chwycił znajdującą się w mieszkaniu siekierę.

- Nie było wątpliwości, że to Henryk B. uderzał siekierą Adama K. po całym ciele - podkreśliła sędzia Anna Warakomska. - Zresztą to sam Henryk B. przyznał, że stwierdził, iż zabije Adama K., jeśli ten nie odda mu pieniędzy. W dniu zajścia rzucił w kierunku Adama K.: „Spalę cię”.

W dalszej części artykułu przeczytasz:

  • Jak doszło to tragicznych zdarzeń w bydgoskim Fordonie
Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Wojciech Mąka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.