Łukasz Klimaniec

Wyrok dla gangu narkotykowego zapadł w Bielsku-Białej

Wczorajszy wyrok odczytał sędzia Marcin Ciepiela. Żaden z oskarżonych nie stawił się na rozprawie Fot. FOT. Łukasz Klimaniec Wczorajszy wyrok odczytał sędzia Marcin Ciepiela. Żaden z oskarżonych nie stawił się na rozprawie
Łukasz Klimaniec

Finał jednej z największych spraw narkotykowych w województwie śląskim, w której zarzuty postawiono kilkudziesięciu osobom, m.in. obywatelom Czech, Albanii, Polski i Ukrainy. Wyrok dla gangu narkotykowego usłyszało pięć osób.

Blisko dwie godziny trwało we wtorek w bielskim Sądzie Okręgowym ogłoszenie wyroku i jego ustne uzasadnienie w sprawie osób zamieszanych w uczestnictwo w zorganizowanej międzynarodowej grupie przestępczej, która w ciągu 10 lat (jak ustalił sąd od 1998 do 2007 roku) zajmowała się produkcją, przemytem i handlem narkotyków m.in. w Polsce, Czechach i Holandii, choć pojawiały się nawet wątki skandynawskie.

Sąd skazał wczoraj pięć osób - Stanisława M., któremu przypisano przywództwo grupy, na 10 lat więzienia; Andrzeja B. na 4 lata; Romana J. na 6 lat; Kazimierza R. na 2 lata i 3 miesiące oraz Mirosławę K. na 2 lata w zawieszeniu na 5 lat. Wszyscy muszą zapłacić grzywny i wpłacić nawiązkę na konto bielskiej fundacji zajmującej się terapią uzależnień.

- Ta sprawa miała charakter nietuzinkowy z uwagi na roz-miar zarówno osobowy, terytorialny, jak i ilościowy - podkreślał sędzia Marcin Ciepiela, przewodniczący składu sędziowskiego.

W dalszej części:

 • Kiedy zaczął się proces
 • Dlaczego w ostatniej fazie śledztwo toczyło się przeciw sześciu osobom
 • O tym, jak wszystko się zaczęło od zatrzymania w Bielsku
Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Klimaniec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.