Jakub Roszkowski

Z dworca do centrum za darmo. Rower miejski w Tychowie działa

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne, od  21. do 60. minuty opłata wynosi złotówkę, kolejna godzina 2 zł Fot. Radek Koleśnik Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne, od 21. do 60. minuty opłata wynosi złotówkę, kolejna godzina 2 zł
Jakub Roszkowski

Podbiałogardzkie Tychowo to małe miasto, które ma dworzec kolejowy ponad dwa kilometry od centrum. Padł więc pomysł, by uruchomić na tym odcinku darmowy rower miejski. I ten właśnie zaczął działać.

W poniedziałek rower miejski w Tychowie został oficjalnie oddany do użytku. Wprawdzie mieszkańcy mogą już jeździć tymi rowerami od kilku dni, samorządowcy chcieli jednak jeszcze przeciąć wstęgę, trochę opowiedzieć o inwestycji i po prostu oficjalnie ją otworzyć.

- Pomysł padł już prawie dwa lata temu - opowiadał nam Robert Falana, burmistrz Tychowa.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jakub Roszkowski

Białogard, Mielno i okolice, ale także Koszalin i powiat koszaliński to miejsca, o których piszę przede wszystkim. Analizuję rynek paliw w regionie, trzymam rękę na pulsie w sprawie szeroko rozumianego biznesu, ale także pogody i wakacji nad morzem. Bo wiadomo, Mielno to obok Kołobrzegu i Gdańska najczęściej odwiedzana miejscowość nadmorska w kraju. 


Pod moją "opieką" są również koszalińscy, mieleńscy i białogardzcy samorządowcy. Jeśli coś zmalują, nabroją lub popsują albo wręcz przeciwnie, zrobią coś naprawdę dobrego, ja o tym napiszę. 


 


W Głosie Koszalińskim pracuję od 2000 roku. To właściwie moja pierwsza i jak na razie jedyna praca. To moja siostra chciała zostać dziennikarzem. Ostatecznie to jednak ja poświęciłem temu zajęciu już ponad połowę życia.


 


Jestem domatorem i naprawdę najlepiej czuję się w swoim domu. Może to dlatego, że po intensywnym dniu w gazecie potrzebuję wyciszenia...    


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.