Z Inowrocławia przekażą 20 tysięcy, bo żywioł poczynił bardzo duże straty

Czytaj dalej
Fot. Piotr Hukało
Dominik Fijałkowski

Z Inowrocławia przekażą 20 tysięcy, bo żywioł poczynił bardzo duże straty

Dominik Fijałkowski

- Dlaczego udzielamy pomocy akurat powiatowi chojnickiemu. Przecież inne powiaty także ucierpiały podczas nawałnicy w sierpniu bieżącego roku? - pytał radny Gustaw Nowicki w trakcie piątkowej sesji Rady Powiatu Inowrocławskiego.

Z inicjatywą finansowego wsparcia wspomnianego powiatu kwotą 20 tysięcy złotych wystąpił Zarząd Powiatu Inowrocławskiego. Aby można było udzielić takiej pomocy konieczna jest zgoda rady.

Na sali sesyjnej pojawiły się jednak pytania, dlaczego wsparcie otrzymać ma region chojnicki, skoro nawałnica poczyniła ogromne szkody także w innych powiatach, m.

Na sali sesyjnej pojawiły się jednak pytania, dlaczego wsparcie otrzymać ma region chojnicki, skoro nawałnica poczyniła ogromne szkody także w innych powiatach, m. in. u sąsiadów w Powiecie Żnińskim. Więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.