Aleksander Król

Za 15 mln Rybnik chce stać się przyjazny rowerzystom

Za 15 mln Rybnik chce stać się przyjazny rowerzystom
Aleksander Król

Nowe ścieżki rowerowe, wiaty, stojaki, miejsca przesiadkowe z roweru do autobusu czy pociągu. Rybnik dostał z Unii 10 mln dotacji na ten cel, 5 mln dorzuci z własnego budżetu.

Prawie 10 milionów złotych unijnego dofinansowania udało się pozyskać Rybnikowi na ,,udogodnienia” dla rowerzystów. W mieście mają powstać nowe drogi rowerowe - m.in. przy ulicy Raciborskiej i Żorskiej oraz nowe centra przesiadkowe obok dworców kolejowych (dworcu głównym i na Paruszowcu) z wiatmi na rowery. Rybnik chce być najbardziej przyjaznym rowerzystom miastem na Śląsku

- Projekt realizowany w ramach Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Rybnika zakłada realizację siedmiu zadań - mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika. - Trzy z nich dotyczą rozbudowy istniejących centrów przesiadkowych, w celu dostosowania ich do obsługi ruchu rowerowego, takich jak parkingi Bike&Ride oraz ułatwienia przesiadania się z samochodu na transport publiczny, czyli parkingi Park&Ride, czy strefy Kiss&Ride. Pozostałe cztery zadania dotyczą rozwoju infrastruktury dedykowanej rowerom - dodaje.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aleksander Król

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.