Za 226 mln zł zmienimy naszą komunikację

Czytaj dalej
Leszek Kalinowski

Za 226 mln zł zmienimy naszą komunikację

Leszek Kalinowski

W Europie nie było takiego projektu. W poniedziałek Centrum Usług Komunikacyjnych zatwierdziło nasz wniosek. Ruszamy...

To przełomowy moment. Można na dobre rozpocząć największy w ciągu kilkudziesięciu lat miejski projekt. Co prawda, jeszcze 30 października w Warszawie zostanie podpisana stosowna umowa, ale to już formalność.

- Trochę to trwało, ale do tej pory takiego projektu nie było. Europejska komisja oceniająca go miała więc twardy orzech do zgryzienia - przyznaje prezydent Janusz Kubicki, który na wczorajszej konferencji prasowej nie krył zadowolenia. - Projekt to nie tylko elektryczne autobusy czy budowa centrum przesiadkowego. Na zadanie to miasto ze swej kasy wyda 40 mln zł, PKP dołoży 13 mln zł. Resztę wyłoży Unia Europejska.

Dzięki tym zmianom ma być w mieście czystsze powietrze, mniejszy hałas. Pasażerom będzie się podróżować bezpieczniej i wygodniej. A młodym mieszkańcom także taniej. Bo miasto planuje, by od września dzieci i młodzież szkolna jeździły za darmo.

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz w wydaniu PLUS.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.