Małgorzata Oberlan

Za 6,4 milionów złotych na tzw. osiedlu Jar powstanie park, amfiteatr, plac zabaw, siłownia i inne atrakcje

Tak ma wyglądać staw z otoczeniem, jedna z atrakcji na tzw. osiedlu Jar Fot. Geotechnica. UMT Tak ma wyglądać staw z otoczeniem, jedna z atrakcji na tzw. osiedlu Jar
Małgorzata Oberlan

Miasto ogłosiło przetarg na zagospodarowanie terenów zielonych osiedla w północnym Toruniu.

Teren tzw. osiedla Jar ma być nie tylko zielony, ale i pełen atrakcji. Tak, by formę rekreacji znalazł dla siebie tutaj każdy: dzieci, dorośli, seniorzy. Urząd Miasta Torunia właśnie ogłosił przetarg na jego zagospodarowanie turystyczno-rekreacyjne.

Dla dzieci i seniorów

Przypomnijmy, że inwestycja zostanie w dużej części sfinansowana z funduszy europejskich. Jej koszt oszacowano na 6,4 miliona złotych. Za sprawą Funduszu Spójności i Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko aż 85 procent kosztów pokryje Bruksela.

Jak ma wyglądać rekreacja na tzw. osiedlu Jar? Ze specyfikacji przetargowej wiadomo, że powstanie tutaj m.in. amfiteatr, punkt widokowy z siedliskiem ptaków, drewniane pomosty nad stawem oraz siłowania zewnętrzna i „ścieżka zdrowia”. Zaplanowano też ciągi spacerowe i rowerowe, a także szereg miejsc do zabawy. Osobny plac zabaw zaprojektowano dla dzieci najmłodszych, osobny - dla starszych. Nie zapomniano o ławkach, koszach na śmieci, stojakach na rowery, stołach do ping-ponga, stołach do piłkarzyków, a nawet domkach dla ptaków i nietoperzy.

Według projektu na tzw. osiedlu Jar powstanie też góra saneczkowa i trzy wybiegi dla psów: małych, średnich i dużych. Staw poddany ma zostać rekultywacji, a zieleń - uporządkowana. Niektóre drzewa zostaną wycięte, kolejne - nasadzone. Identycznie jak krzewy czy byliny. Zaplanowano również z pieczołowitością oświetlenie, z oprawami LED.

Pozostało jeszcze 45% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.