Piotr Polechoński

Za ludzi wierzących uważa się 90 proc. Polaków. Gorzej jest z religijną praktyką

W koszalińsko-kołobrzeskiej diecezji w 2017 roku w niedzielnej mszy świętej uczestniczyło 25,6 procent wiernych. Jeszcze mniej przystąpiło do komunii Fot. Radek Koleśnik W koszalińsko-kołobrzeskiej diecezji w 2017 roku w niedzielnej mszy świętej uczestniczyło 25,6 procent wiernych. Jeszcze mniej przystąpiło do komunii świętej - tylko 11,4 procent
Piotr Polechoński

Społeczeństwo polskie pozostaje wciąż bardzo religijne. Wskaźniki religijności spadają dość powoli, na tym samym poziomie jest też religijna aktywność mieszkańców diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Plasujemy się na końcu tabeli. Takie są wnioski płynące z raportu na temat religijności Polaków za rok 2017, który kilka dni temu opublikował Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego.

W 2017 r. do Kościoła rzymskokatolickiego należało w Polsce 32 mln 910 tys. 865 wiernych skupionych w 10 tys. 263 parafiach. Chrzczone są niemal wszystkie nowo narodzone dzieci. Za ludzi wierzących uważa się ponad 90 proc. Polaków, jednak procent osób regularnie praktykujących jest już dużo mniejszy - około połowy, zaś grupa tych, którzy przynajmniej deklarują zgodne z nauczaniem moralnym postawy w takim zakresie jak etyka życia małżeńskiego, stanowi nie więcej niż jedną czwartą polskiego społeczeństwa.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Piotr Polechoński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.