Zabieramy w podróż po regionie

Czytaj dalej
Maria Zawała

Zabieramy w podróż po regionie

Maria Zawała

Interaktywne mapy, infografiki, zdjęcia i filmy, jak co tydzień w Śląsku Plus.

Za oknem pogoda w kratkę, więc może w te chłodniejsze dni dobrze jest wybrać się z nami na wirtualne spacery. W tym tygodniu zabieramy na przechadzkę po ikonie śląskiej architektury, czyli budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Kto lubi tak zwiedzać Śląsk, może też zobaczyć zabytkowe familoki w Pszowie.

A kto preferuje inne podróże, może wsiąść na rower. Testowaliśmy dla Was miejskie rowery w Katowicach. Są nieco zdezelowane, ale... jeżdżą całkiem fajnie. Od początku maja w Katowicach działają bowiem dwie automatyczne wypożyczalnie rowerów. Powstały w ramach porozumienia miejskiej Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów i Nextbike Polska. Katowicka jest na razie skromna, bo składa się z dwóch stacji, ale jej uruchomienie to i tak wielka rewolucja. Uzbrójcie się jednak w cierpliwość, bo nowe rodzi się w bólach...

Za to bezboleśnie przebiegła w naszym regionie budowa nowego pasa startowego na lotnisku w Pyrzowicach. Teraz trwa wielkie oczekiwanie. Na debiut nowego pasa. I loty do USA. Już tylko niespełna dwa tygodnie dzielą nas od dnia, gdy 28 maja wzbije się z niej pierwszy samolot. Niemal na pewno będzie to Airbus A320 w barwach węgierskiego Wizz Aira. - Nie planujemy z tej okazji żadnej pompy - zastrzega Piotr Adamczyk z działu komunikacji i promocji portu lotniczego w Pyrzowicach. Jeśli chcecie zobaczyc, jak zmieniało się lotnisko, wirtualna linia czasu czeka. Klikajcie.

Zapraszamy też na drogi naszego regionu. Dziesięć milionów złotych muszą poszukać w swoich budżetach władze Mysłowic, Sosnowca i Jaworzna na projekt Drogowej Trasy Średnicowej. Prawdopodobnie jeszcze w maju prezydenci miast wystąpią do radnych o zgodę na zawarcie stosownego aneksu do podpisanej wcześniej umowy. Bez tego nie złożą wniosku o pozwolenie na budowę.

Te i wiele innych artykułów, interaktywne mapy, infografiki, zdjęcia i filmy, jak co tydzień w Śląsku Plus.
Polecamy się do Czytania.

Maria Zawała

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.