Zabójstwo 17-letniej Alicji w Rybniku: 20-letni Adrian P. oskarżony. Śledztwo zakończone

Czytaj dalej
Aleksander Król

Zabójstwo 17-letniej Alicji w Rybniku: 20-letni Adrian P. oskarżony. Śledztwo zakończone

Aleksander Król

20-letni Adrian P. oskarżony o zabójstwo 17-letniej Alicji z Rybnika. Oprawca pobił nastolatkę, potem udusił ją, a następnie ukrył ciało w dole za garażami. Śledztwo zakończone. Akt oskarżenia skierowano do sądu

Prokuratura Rejonowa w Rybniku zakończyła trwające od lutego śledztwo w sprawie zabójstwa 17-letniej Alicji F. z rybnickich Boguszowic. O zamordowanie nastolatki został oskarżony jej znajomy, 20-letni Adrian P. Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Okręgowego w Gliwicach, Wydziału Zamiejscowego w Rybniku. W toku śledztwa ustalono, że 3 lutego 2018 roku Adrian P. po uprzednim pobiciu dziewczyny, udusił ją, a następnie ukrył ciało w dole w pobliżu garaży.

Przypomnijmy, do strasznej zbrodni w Rybniku doszło w nocy z piątku na sobotę 3 lutego 2018. Alicja miała bawić się na urodzinowej imprezie koleżanki, a potem u niej przenocować. Młoda dziewczyna opuściła lokal ze znajomym Adrianem P. z rybnickiego Śródmieścia. W sobotni poranek ciało nastolatki odkryto za garażami przy ulicy Łokietka w Rybniku.

- Śledczy na początku nie wiedzieli, kim jest młoda kobieta i jak znalazła się w tak ustronnym miejscu. Dlatego też skupili się na ustaleniu jej tożsamości oraz odtworzeniu tego, co robiła poprzedniego wieczoru. Po kilku godzinach policjanci dotarli do jej znajomych oraz rodziny i potwierdzili, że jest to 17-letnia mieszkanka Rybnika. Następnie, w oparciu o zeznania świadków, odtworzyli to, co działo się z nią od piątkowego wieczoru do sobotniego poranka - relacjonowała nam w lutym Aleksandra Nowara, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

W dalszej części:

 •  Jak policjanci przeglądali klatka po klatce zapis monitoringu
 • Co ustalił biegły z zakresu medycyny sądowej
 • Dlaczego prokuratura odmawia podania szczegółów
Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Aleksander Król

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.