Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Bartosz Wojsa

Zabójstwo w Mikołowie: poddusili go, a potem zostawili na torach. Zginął pod kołami pociągu

Zabójstwo w Mikołowie: poddusili go, a potem zostawili na torach. Zginął pod kołami pociągu
Bartosz Wojsa

To nie był wypadek. 24-latek zginął pod kołami pociągu obok stacji PKP w Mikołowie. Został wcześniej podduszony i zostawiony na torach. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn. To oni pobili orzeszanina, a potem upozorowali wypadek.

Najpierw został podduszony do utraty przytomności, a później rzucono go na tory mikołowskiego dworca i zostawiono. Przejechał po nim pociąg. To nowe ustalenia śledczych w sprawie śmierci 24-letniego Dariusza z Orzesza, który zginął w nocy z 17 na 18 listopada. Początkowo zakładano, że młody mężczyzna zmarł w wyniku nieszczęśliwego wypadku, potrącony przez pociąg. Wczoraj pojawiły się szokujące informacje w tej sprawie. Okazuje się, że za śmiercią młodego człowieka stoi dwóch mężczyzn.

Poszedł na otwarcie klubu. I już nie wrócił

W piątek, 24-letni Dariusz, mieszkaniec Orzesza, wybrał się do Mikołowa, aby wziąć udział w otwarciu nowego pubu.
Nie wrócił do domu. W sobotę nad ranem policjanci na torach przy stacji PKP Mikołów znaleźli jego ciało. Wstępnie zakładano, że młody chłopak na skutek nieszczęśliwego wypadku został potrącony przez pociąg relacji Katowice-Kraków. Pociąg przejeżdżał przez mikołowską stację o godz. 5.09.

W taki przebieg zdarzeń od początku nie wierzyła jednak siostra Dariusza, Klaudia Fojcik, która apelowała o pomoc w poszukiwaniu świadków wypadku.
- Miał wracać w nocy do domu i około trzeciej nad ranem udał się na dworzec, żeby wrócić pociągiem do Orzesza - tłumaczyła pani Klaudia.

W dalszej części:

 • Apel siostry ofiary na Facebooku
 • Jak miejski monitoring pomógł w zatrzymaniu sprawców
 • Czy młodzi mężczyźni przyznają się do zbrodni
Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bartosz Wojsa

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.