Zabójstwo w Rębielicach Królewskich. Miała być nauczka, było zabójstwo. Sprawcy skazani ZDJĘCIA

Czytaj dalej
Fot. Piotr Wiewióra
Piotr Wiewióra

Zabójstwo w Rębielicach Królewskich. Miała być nauczka, było zabójstwo. Sprawcy skazani ZDJĘCIA

Piotr Wiewióra

Sąd Okręgowy w Częstochowie orzekł w sprawie głośnego zabójstwa w Rębielicach Królewskich. Dawida N. skazał na 25, a Zbigniewa D. na 15 lat więzienia. Wyrok jest nieprawomocny.

Do zbrodni doszło 8 lutego 2017 roku. 66-letni Edward D. od 20 lat nie pracował, nadużywał alkoholu oraz znęcał się nad członkami swojej rodziny. Został nawet skazany na 6 lat więzienia za usiłowanie zabójstwa syna Dariusza D., który razem z bratem Zbigniewem D. od 10 lat mieszkał w Zabrzu.

1 lutego 2017 roku, będąc pod wpływem alkoholu, pobił swoją żonę Halinę D. Żona nie wytrzymała i uciekła do rodziny. 8 lutego 41-letni Zbigniew D. miał przyjechać po nią do sąsiedniej miejscowości. Wcześniej poprosił jednak brata swojej konkubiny, 19-letniego wówczas Dawida N. (już dwa razy skazanego), o pomoc w daniu nauczki ojcu.

W toku śledztwa wyjaśnił, że zrobił to, ponieważ ojciec był silnym człowiekiem i bał się, że sam sobie z nim nie poradzi. Podczas podróży obaj mężczyźni spożywali alkohol. Zaraz po wejściu do domu, 42-letni obecnie syn miał zaatakować Edwarda D. Doszło do szarpaniny, po czym Dawid N. kilka razy uderzył w głowę 66-latka, otumaniając go. Wtedy syn obezwładnił ojca, przytrzymując mu z tyłu ręce, a Dawid N. zadał 40 ciosów nożem w klatkę piersiową oraz szyję i twarz. Następnie mężczyźni zawinęli ciało Edwarda D. w kołdrę, wynieśli na podwórze i wrzucili do 10-metrowej studni, po czym wywołali pożar, żeby zatrzeć ślady zabójstwa. Kilkanaście minut po północy policja zatrzymała Zbigniewa D., a Dawida N. w południe kolejnego dnia w Zabrzu. Postawiono im zarzuty i umieszczono w tymczasowym areszcie.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Wiewióra

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.