Zabrze: Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza dla dzieci

Czytaj dalej

Zabrze: Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza dla dzieci

Wycieczki, zawody sportowe, turnieje szachowe, wspólne czytanie i konkursy promujące czytelnictwo, warsztaty teatralne i wyjścia do kina, zajęcia muzealne, warsztaty taneczne, a nawet nauka chodzenia na szczudłach – to tylko niewielka część atrakcji czekających na dzieci i młodzież w Zabrzu.

Wyjątkowo ciekawie zapowiadają się zajęcia, które na czas ferii zimowych przygotowano w Kopalni Guido oraz Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. Muzeum Górnictwa Węglowego wspólnie ze Śląskim Klastrem Kultury, Turystyki i Rekreacji przygotowało „Bery i bojki na grubie”, czyli ferie w Kopalni Guido. W programie nie zabraknie śląskich legend i opowiadań, przejazdu górniczą kolejką podwieszaną czy też zajęć plastycznych. Na warsztaty idealne dla małych Einsteinów, Bobów Budowniczych, architektów i inżynierów zaprasza natomiast Sztolnia Królowa Luiza, która przygotowała „Ferie na bauplacu”.
Jak co roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu udostępni swoje obiekty nieodpłatnie zorganizowanym grupom dzieci i młodzieży. Na Kąpielisku Leśnym na dzieciaki czekać będzie naturalna ślizgawka, będzie też możliwość upieczenia kiełbasek przy ognisku. Przy sprzyjającej aurze warto się wybrać na lodowisko na Śląskim Rancho, a gdy zima da się za bardzo we znaki – na zabrzańskie baseny: Aquarius Kopernik oraz Aquarius.

W 11 filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu odbędą się zajęcia w ramach 22. akcji „Zima w bibliotece”. Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu zaprasza m.in. na teatralne warsztaty twórcze pn. Platea”, detektywistyczną grę terenową „Kto jest Sherlockiem?”, warsztaty „Owady dla odważnych” oraz przedstawienie „Teatralna zagadka, czyli Tajemnica Skarbu na Kurzej Nóżce”.

Swoją ofertę na czas ferii zimowych przygotowały również zabrzańskie dzielnicowe ośrodki kultury; Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 3 Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 4 Centrum Edukacji Twórczej, Klub Kwadrat Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Teatr Nowy, Kino Roma, Muzeum Miejskie w Zabrzu, Szyb Maciej oraz Aktywne Zabrze.

Szczegółowe informacje są na stronie www.um.zabrze.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.