Arkadiusz Nauka

Zabrze: powstanie jedno centrum przesiadkowe albo kilka małych węzłów

Tak ma wyglądać centrum przy Sądowej w Katowicach. Będzie też nowym dworcem PKS Katowic Fot. Mat. prasowe Tak ma wyglądać centrum przy Sądowej w Katowicach. Będzie też nowym dworcem PKS Katowic
Arkadiusz Nauka

Jedno duże centrum przesiadkowe czy sieć rozproszonych, mniejszych węzłów przesiadkowych? Na to pytanie spróbują odpowiedzieć władze Zabrza, które chcą usprawnić funkcjonowanie komunikacji publicznej w mieście.

We wtorek 3 lipca w Urzędzie Miejskim w Zabrzu władze miasta podpisały umowę z firmą An Archi Group na utworzenie koncepcji centrum przesiadkowego. Spółka, która jest autorem koncepcji na podobne centra w Gliwicach i Bytomiu, ma 24 miesiące na to, aby wymyślić, w jaki sposób usprawnić transport publiczny na terenie miasta.

- Zaczniemy od prac analitycznych, od sprawdzenia zachowań komunikacyjnych mieszkańców - mówi Tomasz Kacprowicz z An Archi Group. - Na podstawie tych analiz będziemy w stanie wskazać punkt lub punkty, w których powinniśmy zlokalizować węzły przesiadkowe. To nie musi być jedno miejsce, ale układ kilku elementów usprawniających komunikację - podkreśla Kacprowicz.

Jak tłumaczy, projektant bierze taką możliwość pod uwagę z tego względu, że Zabrze nie jestem miastem odizolowanym. - Jest ważnym elementem całej aglomeracji, dlatego łatwość dostępu do transportu publicznego jest tu niezwykle pożądana - wyjaśnia Tomasz Kacprowicz z An Archi Group.

W dalszej części:

 • Kiedy zakończą się prace analityczne
 • Jakie lokalizacje brane są pod uwagę
 • Kiedy centrum przesiadkowe będzie działać
Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Arkadiusz Nauka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.