Zabrze, Tarnowskie Góry: Przeszczep płuc się udał dzięki pomocy policjantów

Czytaj dalej
Agata Zielińska

Zabrze, Tarnowskie Góry: Przeszczep płuc się udał dzięki pomocy policjantów

Agata Zielińska

Mężczyzna z Tarnowskich Gór w ciężkim stanie oczekiwał na przeszczep płuca. Organ się znalazł, ale z chorym nie było kontaktu. Operacja doszła do skutku dzięki zaangażowaniu tarnogórskich policjantów.

Długie miesiące oczekiwania na przeszczep płuca. Szanse na jego otrzymanie szacowane na ok. 15 procent. 52-latek z Tarnowskich Gór miał jednak szczęście, organ dla niego się znalazł. Mało brakowało jednak, a do operacji by nie doszło. Lekarze z Oddziału Transplantacyjnego Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu nie potrafili się do pacjenta dodzwonić.

- Myśleliśmy, że to pomyłka. Numer telefonu, z którego dzwonił do nas szpital, był inny od przekazanego nam wcześniej - mówi żona mężczyzny. - Zignorowaliśmy go.

Lekarze z Zabrza zadzwonili więc do zastępcy dyżurnego tarnogórskiej Komendy Powiatowej Policji.

.Asp. szt. Krzysztof Szulc skojarzył nazwisko mężczyzny.Będąc dzielnicowym, poznał go osobiście i zapisał do niego numer telefonu. Z mężczyzną nadal nie udawało się skontaktować. Policjanci nie zastali go także w mieszkaniu. Asp. szt. Szulc nie zaprzestał dalszych poszukiwań.

Zabrze, Tarnowskie Góry: Przeszczep płuc się udał dzięki pomocy policjantów
KPP Tarnowskie Góry Asp. szt. Krzysztof Szulc

- Mundurowy przypomniał sobie, że mężczyznę może także znać policjant z wydziału kryminalnego. Rzeczywiście, znał on drugi adres zamieszkania mężczyzny. Udało mu się z nim skontaktować i przekazać dobrą wiadomość ze szpitala - relacjonuje mł. asp. Damian Ciecierski, oficer prasowy tarnogórskiej komendy.

- Kiedy zadzwonił do nas policjant z informacją, że mamy organ, byliśmy w szoku. Natychmiast skontaktowaliśmy się ze szpitalem, że jedziemy - opowiada małżonka 52-latka.

Operacja trwała 13 godzin. Mężczyzna przebywa obecnie w szpitalu, gdzie odzyskuje sprawność.

Agata Zielińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.