Arkadiusz Nauka

Zabrze: zmodernizują kompostownię. Dzięki temu ma zniknąć fetor

Mieszkańcy blokowali dojazd do RIPOK-u na znak protestu przeciwko uciążliwym zapachom w Zabrzu. Fot. Lucyna Nenow Mieszkańcy blokowali dojazd do RIPOK-u na znak protestu przeciwko uciążliwym zapachom w Zabrzu.
Arkadiusz Nauka

Jest zgoda na modernizacje Zakładu Segregacji i Kompostowni Odpadów. Zniknie nieprzyjemny zapach, na który już od wielu miesięcy narzekają mieszkańcy Zabrza.

Na tę decyzję mieszkańcy Zabrza czekali od dawna. Jest zgoda na modernizacje Zakładu Segregacji i Kompostowni Odpadów. Na terenie Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych przy ul. Cmentarnej ma powstać instalacja hermetyzująca procesy kompostowania odpadów. Ta inwestycja ma sprawić, że z Zabrza zniknie nieprzyjemny zapach, na który już od wielu miesięcy narzekają mieszkańcy. Powołany pod koniec stycznia przez prezydent Zabrza zespół roboczy dedykowany sprawie inwestycji zatwierdził wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę.

Planowana w Zabrzu inwestycja obejmie budowę sześciu betonowych tuneli kompostowniczych, hali operacyjnej, ciągu komunikacyjnego pomiędzy nowymi i istniejącymi tunelami kompostowniczymi oraz biofiltra, który wykorzystywany będzie do oczyszczania powietrza procesowego

W dalszej części:

 • Co jeszcze powstanie w Zabrzu
 • Czy odór na pewno zniknie po tej inwestycji
 • Przypominamy protesty mieszkańców
Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Arkadiusz Nauka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.